Otrdien, 4.aprīlī, plkst.13 Ventspils Galvenajā bibliotēkā ciklā Rakstītājs-Lasītājs notiks tikšanās ar Andru Manfeldi – vēstures romānu sērijā Mēs. Latvija, XX gadsimts izdotā romāna Virsnieku sievas autori.

Vēsturisko romānu sērijā izdotie darbi piedāvā arvien jaunus skatpunktus uz neseno Latvijas vēsturi un tās cilvēkiem. Virsnieku sievas ir pagājušā gadsimta 70.gadu vērojums caur neparastu mikroskopu.

Par romāna darbības vietu izvēlēta Liepājas Karosta, apsargātā “pilsētiņa”, no ārpasaules nošķirts padomijas bastions ar tā iedzīvotājiem militāristiem un viņu ģimenēm. Manfelde Liepājas Karostā dzīvojusi piecus gadus, turpat trīs gadu desmitus pēc romānā aprakstītajiem notikumiem. Uzklausījusi tur sastapto padomju laika virsnieku sievu dzīvesstāstus. Tolaik, septiņdesmitajos, viņas bija jaunas, pieaugušo dzīvi tikko sākušas krievu meitenes. Rakstniecei šķita interesanti atainot Latviju caur šo sieviešu dzīvesstāstiem, sapludinot tos ar pašas fantāziju par ģimenes dzīvi, mīlestību Karostā.

Andra Manfelde literatūrā ienāca ar grāmatu Adata, kas bija skaudra, autobiogrāfiska dienasgrāmata. Autore par saviem darbiem vairākkārt saņēmusi balvas un atzinības, to skaitā Latvijas Literatūras gada balvu, Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju mājas balvu Sudraba tintnīca, Ojāra Vācieša prēmiju, Annas Dagdas prēmiju, Egona Līva balvu, 2004.gadā uzvarējusi Dānijas Kultūras institūta rīkotajā Hansam Kristianam Andersenam veltītajā pasaku konkursā.

Tikšanos ar Andru Manfeldi vadīs literatūrzinātniece Andra Konste.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Evija Trifanova/LETA