Jūras vārtos martā izrādīs krāšņo operu Madama Butterfly

1401

20.martā Latvijas Nacionālās operas un baleta teātris viesosies teātra namā Jūras vārti ar vēsturisko 1925.gada krāšņo Džakomo Pučīni operas Madama Butterflay iestudējumu, kas saglabājis oriģinālo scenogrāfiju un kostīmu dizainu.

Uz Jūras vārtu skatuves gaidāmā Madama Butterfly ir tas pats unikālais 1925.gada iestudējums, kas nemainītā veidolā saglabājies līdz pat mūsu dienām. Jāuzsver, ka saglabājusies ir tikai Eduarda Vītola scenogrāfija, drīzāk tikai pati tās ideja, jo nolietotās dekorācijas un tērpi laiku pa laikam fiziski tika atjaunoti. Sofijas Maslovskas režijas atjaunojumu veidojis Vladimirs Okuņs, bet tērpiem jaunu dzīvību palīdzēja piešķirt Kristīne Pasternaka.

Džakomo Pučīni operas darbības laiks Luidži Illikas un Džuzepes Džakozas libretā risinās ap 1900.gadu, darbības vieta: Japāna, Kjūsjū sala, Nagasaki pilsēta. Amerikāņu flotes virsniekam Pinkertonam iepatikusies piecpadsmit gadus vecā geiša Čo-Čo-sana, kuru iesaukuši par Butterfly jeb taurenīti. Viņš ir nolēmis skaistuli apprecēt. Čo-Čo-sana patiesi ir iemīlējusi Pinkertonu un dēļ viņa ir ar mieru pāriet kristīgajā ticībā. Stāsts izvēršas dramatisks, jo Čo-Čo sanas ģimene no viņas novēršas, bet laulības ar amerikāņu virsnieku slēpj sevī negaidītus un nepatīkamus pārsteigumus.

Ventspilī gaidāmajā izrādē Čo-Čo sanas lomā mirdzēs Natālija Krēsliņa, bet Pinkertona lomu atveidos Andris Ludvigs. Lomās arī Laura Grecka, Jānis Apeinis, Evija Martinsone, Guntars Ruņģis un Nauris Puntulis.

Diriģents – Normunds Vaicis.