11.oktobra vakarā plkst.19 Ventspils jaunajā koncertzālē Latvija uzstāsies māsas Balanas un Andrejs Osokins, kuru koncerts jau ir izpārdots pilnībā, liecina producentes Leonardas Ķesteres sniegtā informācija.

Māsu Balanas un Andreja Osokina Kino mūzikas koncertos klausītāji izdzīvos cilvēka mūžu dažādu valstu kino mūzikas stāstā – no šūpuļdziesmas caur mīlestību un nāvi līdz pat atdzimšanai.

Koncerta pirmajā daļā programmas koncepciju iezīmēs Johanesa Brāmsa slavenā, maigi sapņainā Šūpuļdziesma blakus nepielūdzamajai nāves tēmai no 118. opusa Intermeco, bet noslēgumā kaislīgais un kūsājošas dzīvības enerģijas pārpilnais Pirmais klavieru trio.

Koncerta otrajā daļā būs dzirdamas kompozīcijas no tādām filmām kā Franko Dzefirelli Romeo un Džuljeta, Alfrēda Hičkoka Psiho, Ingmara Bergmana Mīklaini kā spoguļi, Stenlija Kubrika Berija Lindona un Acis plaši aizvērtas, Andreja Tarkovska Nostalģijas, Žana Pjēra Ženē Amēlija, Romāna Poļanska Rozmarijas bērns, Leonīda Leimaņa Purva bridējs, Deivida Linča Tvinpīka, Stīvena Spīlberga Žokļi un citām. Tās būs Nino Rotas, Marģera Zariņa, Jana Tīrsena, Andželo Badalamenti, Džona Viljamsa, kā arī Johana Sebastiāna Baha, Ferenca Lista, Sergeja Prokofjeva un Kloda Debisī kompozīcijas īpaši koncertam izveidotās transkripcijās vijolei, čellam un klavierēm.

Koncerta programmas aranžējumu autors un komponists – Leo Lobrevs.

03.10.2019 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Jānis Romanovskis, publicitātes foto