Jau drīzumā varēs baudīt brīvdabas kino, ērti sēžot savā auto

958

Sekojot Lietuvas piemēram, arī Latvijā plāno ierīkot brīvdabas kino. Tā būs fantastiska iespēja baudīt kino brīvā dabā, atrodoties savā automašīnā un tā ievērojot visus drošības pasākumus. Brīvdabas kino pasākums plānots gandrīz visās lielākajās Latvijas pilsētās.

Idejas autors, organizācijas #viedi pārstāvis Arturs Gailītis informē, ka brīvdabas kino pasākums plānots gandrīz visās lielākajās Latvijas pilsētās. Ņemot vērā valsts noteiktos distancēšanās ierobežojumus, pasākuma norisei būs nepieciešama lielāka teritorija kā tas būtu normālos apstākļos, tāpēc tiek plānots apdzīvot lidlaukus, vai līdzīga mēroga vietas, pietuvinātas Latvijas lielākajām pilsētām.

Kā atzīst idejas autori, ierosmi šādu pasākumu rīkošanai raduši globālajā tīmeklī. “Internetā pamanījām mūsu Vācijas kolēģu izsludināto brīvdabas kino pasākumu ar automašīnām, un sapratām, kas šis formāts atbilst visiem distancēšanās, personiskās drošības un karantīnas nosacījumiem arī Latvijā. Neesam izgudrojuši velosipēdu no jauna, bet to tikai pielāgojuši esošajiem ierobežojumiem,” stāsta Arturs Gailītis.

Līdzīgi pasākumi jau guvuši lielu atsaucību mūsu kaimiņvalstī Lietuvā, kur, ņemot vērā Covid-19 krīzes ierobežojumus, kino un mūzikas cienītāji tiek aicināti uz filmu seansiem un koncertiem, ko var vērot pa automobiļa logu. Pirmais tā dēvētais autokino seanss Lietuvā norisinājās jau aprīļa vidū, kad autostāvvietā pie Viļņas izstāžu un kongresu centra “Litexpo” kino varēja skatīties vienlaikus no 180 automobiļiem, filmas skaņai sekojot pa radio.

Savukārt #viedi informē, ka Latvijā, sadarbojoties ar kino filmu izplatītājiem, tiks demonstrētas jaunākās filmas, kā arī tiks ņemts vērā skatītāju viedoklis un, iespējams, būs skatāma arī laba kino klasika.

Uz kino seansiem tiks tirgotas auto biļetes, neatkarīgi no cilvēku skaita automašīnā. Gailītis norāda, ka cenas būs šā brīža situācijai atbilstošas – pieejamas gandrīz katram Latvijas iedzīvotājam.

1.05.2020./Autors:Ventspilnieks.lv/Foto: Pinterest