Jūras vārtos sestdien tikšanās ar mākslinieci Guntu Krastiņu

1323

Sestdien, 16.jūlijā, plkst.13 teātra namā Jūras vārti notiks tikšanās ar izstādes Ieziedēt mīlestībā autori – mākslinieci Guntu Krastiņu.

Krastiņa dzimusi Ventspilī, bet nu jau devīto gadu dzīvo un strādā Liepājā. Māksliniece šobrīd studē doktorantūrā, pasniedz gleznošanu Liepājas universitātē un vada gleznošanas studiju Rucavā. Krastiņa ir mākslas biedrības Impasto vadītāja. Māksliniece darbojas arī kā izstāžu kuratore, organizējot izstādes gan mākslinieku grupām, gan individuālas mākslinieku personālizstādes dažādās Latvijas pilsētās. Šobrīd top mākslas projekts sadarbībā ar Kanādas mākslinieku savienību, kas pavērs iespējas Liepājas māksliniekiem parādīt savus darbus viņpus okeāna.

Liepājas periods māksliniecei ir bijis ļoti radošs un ražīgs. Tieši Liepājā ir radies apjomīgais gleznu cikls Indigo, Jūras impresijas, kā arī ziedu un abstrakciju inspirācijas Ieziedēt mīlestībā.

Māksliniece iedvesmojusies no Žorža Serā un Džeksona Pollaka puantilisma un tašisma gleznošanas tehnikām. Vēl viens Krastiņas iedvesmas avots ir spāņu arhitekts Gaudi un viņa izpratne par formu, līniju un dinamisku realitāti. Tajā nav taišņu un nogriežņu, ir tikai ideja savā brīvajā plūdumā, kas it kā pati par sevi vedina uz gala rezultātā atklājas celtnes veidolā.

Guntas Krastiņas darbi bijuši skatāmi vairāk kā 20 personālizstādes, māksliniece piedalījusies 10 mākslinieku grupu kopizstādēs kā Latvijā, tā arī ārzemēs. Darbi atrodas privātkolekcijās Latvijā, ASV, Vācijā, Austrijā, Kanādā, Slovākijā, Krievijā.

Izstāde apskatāma līdz 31.jūlijam, ieeja bez maksas.