Teātra trupa Kvadrifrons ar izrādi LV vs. RU turpina tūri pa Latvijas pilsētām un 18. februārī tā viesosies arī Ventspils Jaunrades namā, informēja trupas pārstāve Inese Tone.

LV vs. RU ir vēsturisks mīlasstāsts par latviešu un krievvalodīgo attiecībām. Izrāde balstīta stāstos par radošās komandas dzīves laikā piedzīvoto. Ikdienišķas atzīšanās mīsies ar aizspriedumainām etīdēm, dokumentāliem video fragmentiem, apcerīgu mūziku, mīlēšanu un lamāšanos.

Iestudējuma tapšanas procesā aktieri apgūst viens otra dzimtās valodas. Igors Nazarenko apgūst latviešu un Jānis Kronis krievu valodu, lai varētu uzrunāt to sabiedrības daļu, ar kuru līdz šim ir izvairījušies sazināties valodas barjeras dēļ. Izrāde ir divvalodīga – latviešu un krievu valodā – ar mērķi satuvināt iepriekš minētās sabiedrības grupas, kurām kopīga mākslas pieredze ar bilingvālu saturu ir rets notikums. Režisors uzskata: “Katrs Latvijas iedzīvotājs, ja ne piedzīvojis, tad vismaz dzirdējis par dažādu sabiedrības grupu vēsturisko un mūsdienās pastāvošo sašķeltību. Izrādē meklējam, kas šo sašķeltību ir veicinājis. Varbūt tā ir mūsu pašu iedomāta un uzbūvēta siena, kura, satiekoties aci pret aci un iepazīstot otru pusi, izzūd pilnībā?”

Izrāde ir bez maksas, taču vēlams iepriekš pieteikties, aizpildot pieteikumu šajā formā: https://ej.uz/LVvsRUVentspils

17.02.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv / foto: Publicitātes foto