Pirmdien, 17.februārī, plkst. 17.30 Ventspils Galvenajā bibliotēkā notiks īpaša meditācija, ko rada nepārtraukta skaņu straume, pavēstīja bibliotēkas pārstāve Inga Aulmane.

Meditāciju vadīs Natālija Rutule. Viņa pārzina un pārvalda dažādus netradicionālās mūzikas instrumentu spēles paņēmienus: gongus, Tibetas dziedošos un kristāliskos traukus, čakrafonu, vēja zvanus, tingšu, lietus koku, okeāna bungas, kokli. Viņa vairāk nekā 13 gadus krājusi pieredzi.

“Improvizācija ir vibroakustiska masāža un dažādi cilvēki uz to reaģē atšķirīgi. Tā nomierina un harmonizē. Tomēr jārēķinās, ka gongs spēj radīt skaņas no tāla lietus šalkoņas līdz boinga pacelšanās skaļuma cienīgai vētrai. Tā skanējums rada sajūtu, ka atrodies absolūtā skaņu straumē, kas tevi nes ar neticamu spēku. Atliek atvērties jaunai pieredzei. Natālijas nodarbības var kalpot arī kā iespēja iepazīt nedzirdētus instrumentus un skaņuveides paņēmienus,” skaidroja bibliotēkas pārstāve.

Nodarbība ilgs vienu stundu. Ventspilnieki aicināti ņemt līdzi gulēšanas paklājiņus. Tiesa, dalība meditācijā nav bez maksas, tā maksās 12 eiro.

17.02.2019 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay