No kāda ventspilnieka ieraksta oficiālajā mājaslapā ventspils.lv:

Vai kāds seko līdzi tam, kā iebraukušie ievēro pašizolāciju? Jā, aizpilda “kovidpasi”, un tad? Es zinu vairākus cilvēkus, kuri atbrauca un tagad mājās nesēž. Man pilnīgi nospļauties, ka viņi apciemo radus. Bet! Radi pēc tam iet uz darbu, ved bērnus uz dārziņu! Tā var atvest kaut ko, radi saslimst un padod tālāk! Un mēs pēc tam esam ierobežoti vēl vairāk, jo daži, redz, nevar 10 dienas nevazāties pa pilsētu. Kur ir kontrole?

Komentārs pie ieraksta oficiālajā mājaslapā ventspils.lv:

Ja gribētu “stučīt”, piezvanītu policijai. Bet es neesmu Dievs vai tiesnesis, lai sodītu kādu. Prasu tikai par to, vai kāds pārbauda, ko dara atbraucēji.

Redakcijas komentārs:

Kā liecina statistika, tad ievērojamu daļu no saslimušajiem decembra beigās uz svētku laiku un janvārī veidoja tieši ar dzimteni apciemojušajiem saistītie gadījumi, kā arī gadījumi, kuri sākušies ar “radu apciemošanu”… Jo – vai tad jūs tiešām neaizbraucāt pie vecākiem Ziemassvētkos? Un šī nu, kā reiz, ir situācija, kur policistu katram blakus nepieliksi… Bet viss atkarīgs no katra apzinīguma pakāpes. Cik nu šim “katram” tāda ir.

 

12.02.2021. / Zemgus