No iedzīvotāju jautājumiem oficiālajā portālā ventspils.lv:

Užavas ielā, līdzās vienstāva dzīvojamajai mājai nr. 5, ir izbūvēts automašīnu stāvlaukums, kur regulāri novietotas 4-5 automašīnas, jo pretim, mājā nr. 8, atrodas vairākas valsts un pašvaldības iestādes. Taču no tā cieš 5. mājas iedzīvotāji, jo dzīvokļa logi ir izvietoti zemu, un katru reizi, kad mašīnas tiek iedarbinātas un uzgāzētas, izplūdes gāzes nonāk tieši dzīvokļos. Tā tas turpinās jau vairākus gadus! Mājā dzīvo divas ģimenes, kuras visu laiku cieš no izplūdes gāzēm!

Atbild Ventspils pilsētas pašvaldības policija:

Stāvvietā pie mājas Užavas ielā 5 ir izvietotas vairākas ceļa zīmes, konkrēti – norādījuma zīme nr. 537, kas norāda par stāvvietu, un divas papildzīmes: nr. 852, kas norāda veidu, kā transportlīdzeklis jānovieto stāvvietā; nr. 833, kas norāda “izslēgt motoru” un to, ka stāvvietā aizliegts stāvēt ar ieslēgtu motoru. Pašvaldības policija 2020. gadā ir reģistrējusi 1039 transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšanas noteikumu pārkāpumus, t.sk. pārkāpumus, kas saistīti par iepriekš minēto ceļa zīmju prasību neievērošanu. 1002 gadījumos transportlīdzekļu vadītājiem izteikts mutisks aizrādījums, bet 37 gadījumos transportlīdzekļu vadītājiem piemērots administratīvs sods.

Redakcijas komentārs:

Spriežot pēc policijas atbildes, stāvvieta Užavas ielā 5 ir teju vai ļaunprātīgo motora rūcinātāju Meka. Deviņos mēnešos jeb 274 šī gada dienās – 1039 stāvēšanas noteikumu pārkāpēji… Kā rādās, tad 1002 izteiktie mutiskie brīdinājumi nav līdzējuši. Un genocīds pret 5. nama iemītniekiem turpinās. Varbūt līdzēt var kāda paralēlā spēka piesaiste? Un vajadzētu vērsties pie pārpasaulīgajiem spēkiem, kuri uzraudzītu, lai stāvvietā novietotās mašīnas automātiski izslēgtos, bet ļaunprātīgie šoferi tiktu bargi sodīti ar kādiem tikai Tur Augšā zināmiem sodiem?

3.10.2020. / Zemgus