No iedzīvotāju jautājumiem oficiālajā portālā ventspils.lv:

Mazturīgajiem katru mēnesi piešķir produktu komplektus. Putraimi un cukurs tajos vēl ir ēdami, bet sautētā gaļa – gan cūkgaļas, gan liellopu – ne tas, ka nav ēdama, uz to pat paskatīties nav iespējams! Tad jau labāk neko nebūtu devuši, nekā tādus produktus!

Atbild Ventspils pilsētas Sociālais dienests:

Pārtikas paku komplektus nodrošina Eiropas Atbalsta fonds vistrūcīgākajām personām. Eiropas Atbalsta fonda sadarbības iestādes funkcijas Latvijā pilda Sabiedrības integrācijas fonds (SIF), kurš veic pārtikas un pamata materiālās palīdzības publiskos iepirkumus. Iepirkuma ietvaros paredzēta pārtikas pakās iekļauto preču iegāde, iepakošana un piegāde atbalsta komplektu izdales vietās. Aicinām vērsties pie SIF pārstāvjiem ar pretenzijām un ierosinājumiem, lai izvērtētu iespēju mainīt pārtikas paku sastāvu.

Redakcijas komentārs:

Jau kuru reizi jākonstatē – mūsu pilsētas dienesti ir sasnieguši augstāko virtuozitātes līmeni “atrakstīšanās meistarībā”. Tā vietā, lai noskaidrotu, kādēļ trešās vai piektās kategorijas gaļas subprodukti, kurus, visticamāk, neviens pat saviem mājdzīvniekiem nedotu, nonāk pie trūcīgajiem ventspilniekiem, mūsu iestādes sūta vēstules autoru no Poncija pie Pilāta un atpakaļ… Tā vietā, lai palīdzētu un noskaidrotu, kas tad ir tie “pakotāji” un ko viņi tur “pako”, trūcīgajiem pilsētniekiem tiek netieši pateiks – ēdiet, ko dod, un nesūdzieties. Tā teikt, mēs jau neesam vainīgi, tie ir viņi, tie sliktie… Bet “viņi”, visticamāk, teiks, ka par paku saturu atbild iepirkuma uzvarētājs jeb, citiem vārdiem sakot, vērsieties vienu māju tālāk.

24.10.2020. / Zemgus