Nedēļas karikatūra: Mikročipi riepās

0
113

No lasītāja vēstules laikrakstam “Ventspilnieks.lv”:

Draugi, tuvākajā laikā dažādi krāpnieki un oficiālās iestādes sāks mudināt jūs nomainīt vasaras riepas uz ziemas. Alkatīgi riepu ražotāji, pseidoinženieri, nopirkti politiķi, korumpēti žurnālisti un blogeri no visām plaisām liks jums maksāt kosmisku naudu par absolūti nevajadzīgu un pat bīstamu produktu. Šeit ir daži fakti, par kuriem mūsdienu “zinātne”, mediji un ražotāji klusē.

– Ziemas riepu sastāvs nav zināms un nav pilnībā saprotams. Riepu mafija mums pārdod kaut kādu dīvainu maisījumu.

– Ziemas riepas dilst daudz ātrāk nekā vasaras riepas.

– Ziemas riepa nenodrošina 100% garantiju pret ceļu satiksmes negadījumiem.

– Ziemā jūs varat izmantot vasaras riepas, un jums nav jāapspriežas ar riepu montētāju, jo viņiem vadība spiež likt ziemas riepas, visi mani paziņas montētāji brauc ar vasaras riepām cauru gadu.

– Reiz mana paziņas vectēvs ar žiguli brauca kravas automašīnai tieši virsū, taču, pateicoties vasaras riepām, viņš nevarēja noturēt trajektoriju un ielidoja grāvī. Viņš nebija arī piesprādzējies un izlidoja caur vējstiklam tieši siena kaudzē. Tā rezultātā vectēvam nebija skrāpējumu!

– Visi mani draugi, lauku sacīkšu braucēji, ziemā izmanto desmit gadus vecu pliku vasaras riepu, un es nezinu nevienu, kurš būtu piedzīvojis avāriju.

– Manam draugam ir paziņa riepu servisa īpašnieks, viņš asi kritizē klientu riepu stāvokli, bet pats brauc tikai ar vasaras riepām un ir kategoriski pret ziemas riepām.

– Pēdējā laikā neatkarīgi eksperti uzdod svarīgu jautājumu: kāpēc bija jāizgudro ziemas riepas, ja bija iespējams nekavējoties mainīt klimatu?

– Satversmē nekas nav teikts par ziemas riepu obligātu lietošanu.

Nepadodieties un nekļūstiet par pasaules riepu biznesa aizkulišu vergiem, neesiet pelēkā biomasa! Ziemas riepas neeksistē.

 

29.10.2021. / Zemgus