Ceturtdien pirmizrādi piedzīvos pašmāju piedzīvojumu filma visu laiku bērniem Paradīze 89. Šo simtgades filmu demonstrēs 100 Latvijas novados, iepazīstinot sabiedrību ar vasaru, pēc kuras viss bija citādi. Filmas pirmizrādē šajā dienā piedzīvos arī Ventspilī.

Sākot ar šo nedēļu, filma tiks rādīta 161 vietās visā Latvijā, bet lielākajās pilsētās – Rēzeknē, Cēsīs, Valmierā, Ventspilī un Liepājā, šī pirmizrāde būs sevišķi īpaša, jo tajā piedalīsies arī filmas režisore Madara Dišlere un filmas galvenās varones, daloties atmiņās par filmas uzņemšanas procesu un aizkulisēm, izaicinājumiem un sajūtām.

Pati režisore uzsver, ka šī ir ģimenes filma un iespēja iepazīstināt mūsdienu tehnoloģiju laikmeta bērus ar laiku, kādu piedzīvoja viņu vecāki un radinieki – kādas bija viņu problēmas, intereses, ar kādām situācijām viņi saskārās un ko darīja. Viņa cer, ka šo filmu apmeklēs vairākas paaudzes kopā, tādējādi, papildinot filmā redzēto ar saviem pieredzes stāstiem, padarot to vēl īstāku un patiesāku.

Režisores Madaras Dišleres spēlfilma Paradīze 89, kas stāsta par četru meiteņu piedzīvojumiem laukos Baltijas ceļa vasarā, pirmizrādi piedzīvos 22.februārī. Filmas scenārijs tapis, balstoties uz režisores bērnības atmiņām, un tās mērķis ir raisīt atmiņas 80. gadu bērnos un viņu vecākos, kā arī rosināt diskusijas starp paaudzēm – par Atmodas laika Latviju, par brīvību un par vasaru, pēc kuras viss bija citādi. Filma ir Latvijas un Vācijas producentu kopražojums un viena no programmas Latvijas filmas Latvijas simtgadei.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Publicitātes foto