Šovakar Pārventas bibliotēkā izskanēs pēdējais no Filipa Glāsa klaviermūzikas koncertiem Astoņdesmit. Koncerta sākums plkst.19.

Kā informēja bibliotēkā, audiovizuālais koncerts veltīts amerikāņu komponista Filipa Glāsa 80.jubilejas gadam. Koncertā Jānis Ozoliņš izpildīs pazīstamus, kā arī līdz šim Latvijā neiepazītus Filipa Glāsa skaņdarbus klavierēm. Mākslinieks Mārtiņš Dāboliņš izveidojis interaktīvu vizuālo noformējumu, kas tiek sinhronizēts ar notiekošo mūzikā.

Glāss ir bijis un vēl joprojām ir viens no ražīgākajiem mūsdienu amerikāņu komponistiem, kurš sarakstījis cienījamu apjomu simfoniskās mūzikas un koncertus solo instrumentiem un orķestrim, stīgu kvartetus, mūziku teātra un dejas izrādēm, vokālo mūziku, sadarbojies ar bītu paaudzes dzejnieku Alenu Ginsbergu, kinorežisoriem Vudiju Allenu, Martinu Skorsēzi, Stīvenu Daldriju, teātra režisoru Robertu Vilsonu, mūziķiem Deividu Boviju, Polu Saimonu un citiem. Šogad Glāss sagaidījis savu 80.dzimšanas dienu. Komponista klaviermūzikai veltītā programma Astoņdesmit jau izskanējusi koncertos Rīgā, Liepājā un Latgales vēstniecībā Gors.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA