Latvijas eksporta un importa apmērs arī šī gada astoņos mēnešos bija mazāks nekā Lietuvā un Igaunijā, turklāt arī lielākais ārējās tirdzniecības bilances deficīts starp Baltijas valstīm ir tieši Latvijā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Astoņu mēnešu laikā Latvijas eksporta apmērs bija 7,213 miljardi eiro, kamēr Lietuva eksportēja preces vairāk nekā divas reizes apjomīgāk – 16,928 miljardu eiro vērtībā, bet Igaunija – 8,427 miljardu eiro vērtībā. Latvija 73% no valsts kopējā eksporta apmēra izveda uz Eiropas Savienības (ES) valstīm, Lietuva uz ES valstīm izveda 59% no kopējā eksporta apmēra, bet Igaunija – 72%.

Latvijas preču izvedums uz Lietuvu astoņos mēnešos bija 17% no kopējā valsts eksporta apmēra, bet uz Igauniju – 12%. Lietuva uz Latviju izveda 10% no kopējā Lietuvas eksporta apmēra, bet uz Igauniju – 5% no kopējā valsts eksporta apmēra. Savukārt Igaunija uz Latviju izveda 9% no kopējā valsts eksporta apmēra, bet uz Lietuvu – 6% no kopējā eksporta apmēra.

Latvijas importa apmērs bija 9,118 miljardi eiro, Lietuva importēja preces 18,692 miljardu eiro apmērā, bet Igaunija – 9,809 miljardu eiro apmērā. Tostarp no ES valstīm Latvija ieveda 77% no kopējā importa apmēra, Lietuva – 70%, bet Igaunija – 82% no kopējā importa apmēra.

Latvijas ievedums no Lietuvas šogad astoņos mēnešos bija 19% no kopējā Latvijas importa apmēra, bet no Igaunijas Latvija ieveda 8% no kopējā valsts importa apmēra. Lietuva no Latvijas ieveda 7% no kopējā Lietuvas importa apmēra, bet no Igaunijas – 3% no kopējā valsts importa apmēra. Savukārt Igaunija no Latvijas ieveda 8% no kopējā valsts importa, bet no Lietuvas – 9%.

Ārējās tirdzniecības bilance visām trim Baltijas valstīm šogad astoņos mēnešos bija negatīva. Latvijai ārējās tirdzniecības deficīts bija 1,906 miljardi eiro, Lietuvai – 1,764 miljardi eiro, bet Igaunijai – 1,382 miljardi eiro.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA