Dokumentālists Ivars Zviedris ar savu jauno, Nacionālā Kino centra konkursos atbalstīto dokumentālo filmu Zāģeri devies apceļot Latviju – pirmie seansi jau notikuši Cēsīs un Kuldīgā, paredzētas tikšanās un filmas izrādes citur Latvijā. Nākamnedēļ, 13.februārī, Zviedris ar filmu viesosies Ventspilī.

“Koks ir Latvijas eksporta smagsvars, tomēr peļņa nav viegla. Uzņēmējs Romāns savā mežizstrādes biznesa vidē cenšas realizēt ideālo modeli, lai pasūtītājs ir apmierināts ar darba kvalitāti, bet strādnieks saņem regulāru un smagajam darbam adekvātu samaksu. Taču kokam ir divi gali. Pasūtītāji nemaksā, zāģi lūst, zāģeri neievēro Romāna izstrādātos ētikas noteikumus. Smags darbs tālu prom no ģimenēm, kautiņi, dzeršana, necenzēta leksika, bēgšana un atgriešanās. Tikmēr mežs uz šo trilleri raugās no augšas un lēnām pārtop kailcirtē,” par filmu stāsta tās autors.

Dokumentālā filma Zāģeri pirmizrādi piedzīvoja 2017. gada 1. decembrī, režisora un operatora Ivara Zviedra 50. dzimšanas dienā. Pēc repertuāra dzīves kinoteātrī Splendid Palace līdz ar jauno gadu filma dodas tuvāk saviem varoņiem – Latvijas lauku iedzīvotājiem. Statistika liecina, ka zāģeru Latvijā ir apmēram 15 000 un tas bijis liels pārsteigums, piemēram, Kuldīgas kinoskatītājiem, jo šajā pilsētā iedzīvotāju ir mazāk, nekā Latvijā zāģeru. Savukārt seansā Cēsīs piedalījās arī filmas galvenais varonis, zāģeru brigādes saimnieks Romāns un Latvijas valsts mežu un Latvijas mežizstrādātāju asociācijas pārstāvji.

Filmas seanss un tikšanās ar Zviedri notiks 13.februārī plkst.18 teātra namā Jūras vārti.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Publicitātes foto