Foto: Publicitātes foto

Piektdien Ugāles Mūzikas un mākslas skolā pirmizrādi piedzīvos pašu ugālnieku uzņemta un radīta videofilma ar animācijas elementiem Ugāles baroks. Filmas tapšanā, kuru atbalstījusi Ventspils novada pašvaldība un Valsts Kultūrkapitāla fonds, piedalījušies ne vien minētās mācību iestādes audzēkņi un pedagoģes, bet arī mākslas zinātnieks Ojārs Spārītis, ērģeļmeistars Jānis Kalniņš, novadpētniece Laimdota Junkara, video speciālists Mārcis Pļaviņš un datorgrafiķe Sindija Mačtama.

Kā pastāstīja Ventspils novada pašvaldības pārstāve Marlēna Zvaigzne, iecere par filmas veidošanu radās Ugāles Mūzikas un mākslas skolas mākslas vēstures pasniedzējai Ilzei Babrai, kura kopā ar kolēģēm vēlējās sagatavot izglītojošu un audzēkņiem viegli uztveramu materiālu par baroka laikmetu. Tas nebija grūts uzdevums, jo Ugālē atrodas luterāņu baznīca, kurā atrodami šā laikmeta elementi. Tika nolemts veidot skolas vecuma bērniem domātu saistošu videofilmu, kurā redzams, kā mākslas zinātnieks Ojārs Spārītis astoņiem Mūzikas un mākslas skolas audzēkņiem stāsta par baroku, savukārt ērģeļbūves meistars Jānis Kalniņš atklāj interesantus faktus par dievnama ērģelēm.

Paredzams, ka videofilma būs pieejama Latvijas Nacionālā kultūras centra mājaslapā, tādējādi ar ugālnieku veikumu varēs iepazīties arī citi interesenti.

Filmas atklāšanas pasākumā iecerējis ierasties mākslas zinātnieks Ojārs Spārītis un Nacionālā kultūras centra mākslas izglītības eksperte Ilze Kupča. Muzicēs ērģelniece Vita Kalnciema, kā arī Ugāles Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi un skolotāji.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Publicitātes foto