Septembrī teātra namā Jūras vārti paredzētas divas Nacionālā teātra un Dailes teātra viesizrādes, un uz tām biļetes ir jau nopērkamas, informēja Kurzemes filharmonijas pārstāve Antra Lācberga.

16. septembra vakarā paredzēta Spēlmaņu nakts galvenās balvas ieguvējas izrāde – luga Puika, kurš redzēja tumsā. Režisora Valtera Sīļa iestudētā Rasas Bugavičutes – Pēces luga runā par tēmām, kas lielākajai daļai sabiedrības ir svešas  –  starp mums dzīvo cilvēki, kas neredz, tomēr kontakts ar šiem cilvēkiem praktiski nepastāv. Izrāde ir skaudrs stāsts par zēna Jēkaba ikdienu, par viņa vecākiem, draugiem un kaimiņiem, starp kuriem Jēkabs ir vienīgais, kurš spēj redzēt. No mazā Jēkaba ir daudz vairāk atkarīgs, nekā viņš pats apzinās.

Savukārt 28. septembrī Nacionālais teātris izrādīs Dmitrija Petrenko režisēto Dailes teātra izrādi Elpa. Šajā viena cēliena mīlestības stāstā skatītājiem būs iespēja nepārprotami ieraudzīt pašiem sevi, esot par lieciniekiem mīloša pāra savstarpējām attiecībām mūža garumā un atklājot krietnu savas dzīves komisma devu, kas ikdienas steigā pārtapusi par bailēm, šaubām, par “lielo” lēmumu pieņemšanu, rūpēm par pasauli un attiecību saglabāšanu.

06.08.2021 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Publicitātes foto