Sestdien “Jūras vārtos” tikšanās ar gleznotāju Daigu Krūzi viņas izstādes atklāšanā

672

Sestdien teātra nama Jūras vārti galerijā notiks gleznotājas Daigas Krūzes izstādes atklāšana, kuras laikā notiks tikšanās arī ar pašu mākslinieci, informēja Kurzemes filharmonijas pārstāve Antra Lācberga.

Izstādes atklāšana notiks plkst.18. Izstādē Tā ir bijis izraudzītas gleznas, kas aptver gandrīz visu Daigas Krūzes radošo darbību. Tieši tādēļ izstādei arī ir dots šāds nosaukums. Vienkopus nonākuši darbi, kas līdz šim blakus stāvējuši vien mākslinieces darbnīcā.

“Kad gleznoju, sajūta ir tāda, it kā es būtu dārzā, kur vienā brīdī eju ar basām kājām pa zāli, klausos meža strazdu, tad nedaudz paravēju, palasu tējas, skatos, kā kaķi draiskojas un kur ir stirna. Puķu krāsu akcenti un svaigais gaiss reibina. Un tu nesaproti neko, jo ir tik labi, un liekas, ka nekas arī nav jāsaprot,” tā sacījusi māksliniece.

Krūze ir jaunās paaudzes māksliniece, kas absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju šī gadsimta sākumā – 2002.gadā iegūts bakalaura, bet divus gadus vēlāk – maģistra grāds. Krūzes darbi tiek regulāri izstādīti personālizstādēs un iekļauti grupu skatēs kā Latvijā tā ārvalstīs, viņa vairākkārt ir bijusi nominēta prestižām balvām un virkni apbalvojumu arī ir saņēmusi. Daigas Krūzes gleznas atrodas Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja un vairāku privātpersonu kolekcijās, kā arī privātpersonu īpašumā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: DaigaKruze.com