Novembra pirmajās dienās ar koncertu Rīgā tūri pa Latviju ar nosaukumu #LudvigVanRammstein uzsāka latviešu grupa Dagamba. Jau šovakar grupa piestās Ventspilī, lai sniegtu koncertu teātra namā Jūras vārti.

Grupas jaunās koncertprogrammas #LudwigVanRammstein iedvesmas pamats rodams Vācijas mūzikas pasaules pazīstamāko un kontroversālāko pārstāvju – klasiskās mūzikas komponista Ludviga Van Bēthovena un grupas Rammstein daiļradē. “Šķietami tik atšķirīgi dažādu gadsimtu mūziķi, bet ar tik daudz ko kopīgu – viena valsts, viena valoda un mūzika, kas pārsteidz un lauž stereotipus,” tūres un jaunā albuma prezentācijā novembra sākumā sacīja grupas līderis Valters Pūce.

Darbs pie albuma veidošanas ildzis vairāk nekā pusgadu un pie tā dizaina strādājis Māris Vēvers, bet producents ir Rihards Zaļupe.

Dagamba jaunā koncertprogrammā Bēthovena mūzika kļūs par rokmūziku, bet Rammstein melodijas iegūs akadēmisku skanējumu.

Grupa šoruden arī sākusi koncerttūri Krievijā, kur trīs koncerti jau notika oktobra mēnesī un nākamie plānoti šā gada nogalē, decembrī. Grupa ir ieguvusi plašu atpazīstamību ne tikai Latvijā, bet arī Krievijā, Lietuvā, Igaunijā, Anglijā, Turcijā, Itālijā, Polijā, Holandē, Beļģijā un citur.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA