Piektdien, 10.martā Ventspilī, teātra nama Jūras vārti Jaunajā zālē, ar pirmo un vienīgo koncertu Latvijā viesosies pazīstamais džeza un improvizācijas meistars – trompetists Pīters Evanss no ASV. Koncerta sākums plkst.19.

Lai arī vislabāk pazīstams un plaši atzīts kā solo mākslinieks, Pīters ir arī vairāku kolektīvu pastāvīgs līderis un dalībnieks. Viņš vada Pītera Evansa kvintetu un Zebulon Trio. Kopā ar Evanu Pārkeru, Kreigu Tabornu un Semu Plutu viņš muzicē ar nosaukumu Rocket Science, bet ar Maiku Praidu un Timu Dālu viņi uzstājas trio, kam devuši nosaukumu Pulverize the Sound.

“Skaņas, kuras viņš koncerta laikā izžmiedza, izvilināja un izbiedēja no sava instrumenta ik pa laikam neļāva tām noticēt,” rakstīja The New York Times pārsteigā kritiķe. Un turpināja: “Uzbāžot savas trompetes zvanu mikrofonam, Evansa kungs radīja šķīvjiem raksturīgu plīstošu skaņu. Noņemot munštuku un variējot ar leņķi starp trompetes zvanu un mikrofonu, viņš panāca tembru daudzkrāsainību – te spiedzošus, te stomīgus klājus pār dobju basa partiju. Viena no arpedžiju kņadām izklausījās kā vesela stīgu grupa. Ar riņķveida elpu, kad ieelpa caur degunu ļauj nepārtraukt pūšanu trompetē, Evanss kādas 20 minūtes turpināja dūcoša pavadījuma un strauju nošu lidināšanās saspēli.”

Biļetes vēl ir iegādājamas teātra nama Jūras vārti kasē vai visās Biļešu servisa tirdzniecības vietās un tīmeklī.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Publicitātes foto