“Tautumeitas” rudens koncerttūrē uzstāsies arī Ventspilī

994

Latvijā populārā etno mūzikas grupa Tautumeitas nule kā izdevušas jaunu singlu Bērziņš un izziņojušas rudens koncerttūres datumus. Kļuvis zināms, ka viens no koncertiem 12.oktobrī norisināsies Ventspilī, teātra namā Jūras vārti.

Kopš debijas albuma Tautumeitas izdošanas brīža, tas ilgstoši ir saglabājis augstākās vietas Latvijas pārdotāko albumu topos, bet šī gada sākumā debijas albums ieguva Mūzikas ierakstu gada balvu kā gada labākais etno un tautas mūzikas albums.

Grupa Latvijas koncerttūrei gatavojas kopš pagājušā gada septembra, kad Rīgā, koncertzālē Palladium notika pirmie lielie solo koncerti grupas pastāvēšanas vēsturē, kas tika pilnībā izpārdoti. Koncertos tiks izpildītas ne tikai jau zināmas dziesmas no grupas debijas albuma, bet sagaidāmi arī daži pārsteigumi kopā ar pieaicinātiem viesmāksliniekiem.

Grupa izveidojās 2015.gadā, tās sastāvā ir sešas mūziķes – Asnate Rancāne, Aurēlija Rancāne, Ilona Dzērve, Lauma Bērza, Laura Marta Līcīte un Laura Liepiņa. Tā sākās ar tradicionālās mūzikas dziedāšanu, mēģinot pietuvoties un atdarināt teicējas. Taču – jo tuvāk gāja dziesmām, jo tuvāk dziesmas nāca pie tautumeitām, līdz kamēr šķita dabiski tās apvienot ar visu pārējo, ko šajā pasaulē viņas ir dzirdējušas un sajutušas kā savu, skaidro mūziķes.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Publicitātes foto