Tikšanās ar gleznotāju Andri Vītoliņu viņa darbu izstādē

681

Pašlaik teātra namā Jūras vārti apskatāma gleznotāja Andra Vītoliņa darbu izstāde. Svētdien, 31.martā, plkst.16 notiks tikšanās ar mākslinieku, informēja Kurzemes filharmonijas pārstāve Antra Lācberga.

Izstādē skatāmi darbi, kas tapuši dažādiem projektiem Tartu un Viļņā. Viņa stāsta, ka starp darbiem ir vairākas lielformāta gleznas, kas atklāj autora apzinātu pāreju no reālu arhitektonisko struktūru pārnesuma glezniecībā uz abstraktu ornamentālismu. Uzskatāmi dominē dabas tēma, kas mākslinieka daiļradē ienākusi nesen un ko autors uzlūko kā uz nebeidzamu rakstu ritma interpretāciju.

“Andra Vītoliņa glezniecības stilistika atbilst pasaules uztveres kodiem, kas raksturīgi dinamiskajam 21. gadsimtam. Tā ir dekoratīvi spilgta un suģestējoša. Mākslinieks atrod iedvesmu, vērojot un vērtējot nesenās pagātnes kultūrslāņu atstāto mantojumu: padomju laiku blokmāju banālos ritmus, dārza mājiņu ļodzīgos stāvus, pamesto fabriku korpusu dinamiku. Mākslinieks liek mums kritiski pārvērtēt ierastos priekšstatus par skaistumu un harmoniju,” teikts izstādes anotācijā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Latvijas Mākslas akadēmija