Veikparks ir vaļā! Ventspils veikbordisti atklājuši jauno sezonu

1310

Ventspils Piedzīvojumu parkā vasaras sezonu kopš 16.maija uzsācis veikparks. Pie Lemberga hūtes esošais veikparks nodrošina veikbordu izmantojot kabeļu sistēmu – lineāru 165 m gara trošu sistēmu, kura ir nostiprināta 8 metrus virs ūdens.

Kabeļu veikbords ir ūdens sporta veids, kas izpaužas kā braukšana pa ūdens virsmu ar tam speciāli paredzētu dēli. Braukšana notiek turoties pie virves, kas piestiprināta gaisvadu kabeļa trosei. Veikborda, kā sporta veida būtība ir, slīdot pa ūdens virsmu, izpildīt dažādas kustības, akrobātiskus trikus lēcienā, kā arī pārvarēt ūdenī izvietotos slaidus, tramplīnus un citas konstrukcijas.

Veikparkā ir izvietotas trīs peldošas konstrukcijas – divi kikeri un 12 metrus garš iesācēju slaids, lai veikbordisti varētu mācīties un izpildīt interesantākus un dinamiskākus trikus.

Lai nodarbotos ar veikbordu ir nepieciešams arī speciāls aprīkojums – hidrotērps, dēlis, ķivere un veste. Ikdienā apmeklētāji var izmantot savu inventāru vai arī iznomāt to uz vietas.

Vasaras sezonas laikā veikparkā plānoti pasākumi un apmācības, kā arī dažādas atlaižu akcijas. Lielākais pasākums šajā sezonā, kas norisināsies arī veikparkā būs Ghetto games festivāls. Plānotie festivāla norises datumi ir 29. līdz 31.jūlijs.

Veikošana ir gan aizraujoša vasaras izklaide, gan arī ievērojami pilnveido cilvēka koordinācijas spējas, spēku un vispārējo fiziskās sagatavotības līmeni, īpaši attīstot ķermeņa dziļo muskulatūru, kam ir būtiska loma stājas un locītavu stabilitātes nodrošināšanā. Šajā sporta veidā nav dzimuma ierobežojumi, kā arī veikotāju vecuma amplitūda ir ļoti plaša – sākot ar bērniem sākumskolas vecumā līdz pieaugušajiem pensijas vecumā.