Ventspilī atklās gleznotājas Alises Mediņas personālizstādi

0
956
Alise Mediņa. Vakars.

Trešdien, 13.septembrī, teātra namā Jūras vārti atklās gleznotājas Alises Mediņas personālizstādi, informē Kurzemes filharmonija.

Kā stāsta izstādes kuratori, Latvijas laikmetīgajā mākslā Mediņas mākslinieciskais rokraksts ieguvis savu atpazīstamību jau no pirmajām izstādēm. Balstoties uz akadēmisku zīmējumu un strādājot, galvenokārt ainavas žanrā klasiskajā glezniecības tehnikā uz audekla ar eļļu, māksliniecei ir izdevies savienot pagātni un kultūras pirmtēlus ar mūsdienu cilvēka sajūtām. Ar apbrīnojami smalku krāsu, telpas un gaismēnu izjūtu māksliniece atklāj dabas un pilsētu burvību.

Gleznās tverti brīži, kuri, kā stāsta pati māksliniece, ir kādā veidā aizkustinājuši, likuši apstāties un vērot, kā magnoliju ziedi birst, kā saules rietā izgaismojas māju jumti, kā garām pabrauc senlaicīgs auto, kā pilsētas apgaismojums iekrāso krēslaino pilsētu. Ir skaidrs, ka tas mirklis paiet, tajā nav iespējams atgriezties, bet to var iemūžināt, apturēt gleznā.

Gleznu sērijai nav viena vienojoša motīva vai koncepcijas, tie ir klejojumi atmiņās, atgriešanās dažādos dzīves brīžos. Un tie ir bijuši gleznas vērti mirkļi.

Mediņa ir dzimusi 1984.gadā un beigusi Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu, Latvijas Mākslas akadēmijā ieguvusi maģistra grādu glezniecībā. Stažējusies Porto universitātes mākslas fakultātē. Izstādēs piedalās kopš 2004.gada.

Izstāde apskatāma līdz 15.oktobrim.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Publicitātes foto