Ventspilī koncertēs armēņu pianists un komponists Tigrans Hamasjans

1051

24.martā Ventspilī, teātra namā Jūras vārti, vienīgo koncertu Latvijā sniegs armēņu pianists un komponists Tigrans Hamasjans, informē Kurzemes filharmonija.

30 gadus jaunais armēņu mākslinieks ir viens no ievērojamākajiem un savdabīgākajiem savas paaudzes mūziķiem džeza, laikmetīgās, tautas un rokmūzikas krustcelēs.

Gjumri dzimušais mūziķis auga mājās, kas bija pilna mūzikas. Tēvs klausījās rokmūziku, bet tēvocis bija liels džeza cienītājs. Spēļmantiņu vietā Tigrans taustījās pēc klavierēm un kasešu atskaņotāja un jau trīs gadu vecumā pēc dzirdes centās spēlēt bītlus, Luija Ārmstronga, Led Zeppelin un Black Sabbath skaņdarbus. Togad arī sākās Tigrana gaitas mūzikas skolā un turpinājās Erevānā, kad uz turieni ģimene pārcēlās gadus vēlāk. Tur vieni otriem sekoja atklāsmes, iepazīšanās un panākumi. Džeza iepazīšana pa īstam, atskārsme par neaptveramo un nepelnīti aizmirsto armēņu tautas mūzikas mantojumu, dalība Pirmajā Starptautiskajā Erevānas džeza festivālā, iepazīšanās ar Čiku Korea, Avīšaju Koenu un citiem turpat divus gadus vēlāk, un sekojošie koncerti vairākos džeza festivālos Eiropā. Lai bērniem nodrošinātu labākas izglītības iespējas mākslā, Hamasjanu ģimene pārcēlās un dzīvi Losandželosā 2003. gadā, kad Tigrans ieguva arī Labākā pianista balvu prestižajā Montro džeza festivālā. ASV gan studēja mūziku, gan aktīvi muzicēja dažnedažādos sastāvos ar izciliem turienes mūziķiem un komponēja.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Publicitātes foto