Ventspilī ar performanci uzstāsies saksofonists Kolins Stetsons un grupa

0
925
Autors: Publicitātes foto

1.novembrī ar pirmo un vienīgo koncertu Baltijas valstīs Ventspilī, teātra nama Jūras vārti viesosies virtuozais amerikāņu saksofonists Kolins Stetsons un viņa Ex Eye, informē Kurzemes filharmonija.

Četrotnes priekšgalā ir labi zināmais saksofona spēles meistars Kolins Stetsons. Pie bungām vairāku grupu dalībnieks Gregs Fokss. Taustiņinstrumentus pārvalda Šazāds Izmailijs, kuru arī Latvijas klausītāji atpazīs kā Bena Frosta, Sema Emidona, Marka Ribo un vairāku citu mūziķu līdzgaitnieks. Iespējams, mazāk zināms ir kvarteta ģitārists Tobijs Samerfīlds, taču viņa muzikālā bagāža nav mazāka – dalība amerikāņu eksperimentālās, improvizētās un free jazz formācijās Crush Kill Destroy, Never Enough Hope un citās, kuras noteikti ir pelnījušas arī šejienes mūzikas cienītāju ievērību.

Pēc vairākiem spilgtiem, kritiķu un klausītāju ar sajūsmu uzņemtiem solo albumiem, koncertiem pasaules ievērojamākajos festivālos, koncertzāles un klubos (tostarp Durbes luterāņu baznīcā 2013.gada vasarā!), Kolins Stetons grupā Ex Eye kopā ar domubiedriem pauž savu patiku pret krietni skaļāku, intensīvāku mūziku, kuras klausītāju vidū viens otram līdzās atrodami gan Stetsona saksofona spēles apbrīnotāji un džeza cienītāji, gan metālisti un allaž pēc jauniem meklējumiem kārie, kuri dod priekšroku nerimstošiem eksperimentiem ar ierasto mūzikas žanru robežšķirtnēm. Arī autoritatīvais mūzikas medijs Pitchfork savā grupas debijas albuma recenzijā, kurā tam iedalījis augsto 8,1 novērtējumu.

Piemēram, laikraksta The Washington Post mūzikas apskatnieks Kriss Ričards pirms pāris nedēļām no grupas koncerta Baltimorā aizgājis sajūsmināts. Ex Eye esot “milzu grupa šim nomācošajam laikam”. Performances laikā viņu piemeklējusi apskaidrība. Tāda, kādu cilvēks izjūt nostādamies okeāna krastā. Neesot iespējams aptvert visu, ko tajā brīdī sevī uzņem, taču ir pilnīgi skaidrs, kur tobrīd atrodies.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Publicitātes foto