Ventspils bērnu un jauniešu kolektīviem teicami panākumi mūzikas festivālā Talsos

1594

No Latvijas izglītības iestāžu vokāli instrumentālo ansambļu, instrumentālo kolektīvu un popgrupu festivāla – konkursa No baroka līdz rokam Kurzemes reģionā, Talsos ar labiem rezultātiem atgriezās pieci Ventspils Jaunrades nama kolektīvi un seši Ventspils Centra sākumskolas kolektīvi.

Konkursa pirmā daļa notika Talsu novada Bērnu un jauniešu centrā. Tajā piedalījās 19 dažādi instrumentālie ansambļi. Centra sākumskolu pārstāvēja blokflautu ansamblis (skolotāja Sandra Bauere), iegūstot 2.pakāpes diplomu, blokflautu ansamblis Stabulītes (skolotāja Marina Žučkova) – 2.pakāpe, vijolnieku ansamblis (skolotāja Silvija Pēdiņa) – 2.pakāpe, zvanu ansamblis Saules zvani (skolotāja Sandra Sproģe) – 1.pakāpe un visaugstākais novērtējums – 44,66 punkti starp Ventspils kolektīviem. Pirmo reizi konkursā piedalījās Ventspils Jaunrades nama ģitārspēles studijas ansamblis (skolotājs Elgars Jaunskalže), godam nopelnot pietiekami augstu punktu skaitu, kas atbilst 2.pakāpes diplomam.

Festivāla – konkursa turpinājums notika Talsu tautas namā. Tajā piedalījās 14 vokāli instrumentālie kolektīvi un popgrupas. Gandrīz puse no tiem – seši bija no Ventspils. Arī rezultātu ziņā ventspilnieki bija pārāki, jo 1.pakāpes diplomus saņēma tikai mūsu kolektīvi: Ventspils Jaunrades nama vokāli instrumentālais ansamblis (skolotājs Jēkabs Macpans), skolotāja Jāņa Snipka vadītā vokāli instrumentālā ansambļa jaunākā grupa un vecākā grupa Sweet sixteen, kā arī Centra sākumskolas vokāli instrumentālais ansamblis Jautrie draugi (skolotāja Sandra Sproģe). Pēdējos divus kolektīvus (Sweet sixteen un Jautrie draugi) žūrija uzaicināja uz koncertu Rīgā. Ventspils Jaunrades nama vokāli instrumentālajam ansamblim Milenium (skolotājs Sergejs Somiks) tikai nedaudz pietrūka līdz 1.pakāpei, tādēļ Millenium un arī Centra sākumskolas vokāli instrumentālā ansambļa Jautrie draudziņi (skolotāja Sandra Sproģe) vērtējums bija 2.pakāpe.