Ventspils koncertzālē uzstāsies slavenais britu ērģelnieks Veins Māršals

0
228

6.decembrī ar koncertu Ventspils koncertzālē Ventspils uzstāsies pazīstamais britu ērģelnieks, diriģents un komponists Veins Māršals, informēja Kurzemes filharmonijas pārstāve Antra Lācberga.

Šis britu ērģelnieks ir Ķelnes WDR Funkhausorchester galvenais diriģents, kā arī Mančestras Bridgewater Hall ērģelnieks un asociētais mākslinieks. Klausītāji daudzviet viņu iepazinuši kā vienu no atzītākajiem Gēršvina, Bernstaina un citu 20. gadsimta skaņražu darbu interpretiem.

Būdams noslogots diriģents, kurš regulāri kā viesmākslinieks gatavo kopīgas programmas ar pasaules pazīstamākajiem orķestriem un labprāt atsaucas aicinājumam sadarboties nekonvenciālu, mūsdienīgu un starpžanru mākslas projektu realizācijā, skaidroja Lācberga. Māršals ir arī pieprasīts un aktīvi koncertējošs ērģelnieks. Šajā sezonā viņam paredzēti solo koncerti ievērojamākajās pasaules koncertzālēs, kur vien atrodas stabuļu ērģeles – Elbas filharmonijā Hamburgā, Volta Disneja koncertzālē Losandželosā, arī Kimmela centrā Filadelfijā, Parīzes filharmonijā un citviet.

08.10.2019 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Publicitātes foto