Ventspils pludmalē notiks tradicionālais smilšu skulptūru festivāls

1323

23. un 24.jūlijā jau otro reizi Ventspils pludmalē pie Dienvidu mola norisināsies smilšu skulptūru festivāls. Lai pārsteigtu pilsētniekus un daudzos viesus ar vienreizējiem mākslas darbiem, kas veidoti no smiltīm un ūdens, Ventspilī ieradīsies mākslinieki no Aizputes, Kuldīgas, Ķekavas, Priekules, Lietuvas un Krievijas.

Šogad festivāla konkursa tēma ir daba. Konkursā piedalīsies Latvijas mākslas skolu komandas, individuālie dalībnieki un ģimeņu grupas, kas veidos mākslas darbus no smiltīm. Šogad kā jauninājums – profesionāli mākslinieki/pedagogi no Latvijas veidos piecas smilšu skulptūras.

Lai gan festivāls savu kulmināciju sasniegs sestdienas, 23.jūlija vakarā, kad līdz ar tumsas iestāšanos uz fantastiskajām skulptūrām būs vērojamas krāsu un gaismu spēles, rosība Ventspils pludmalē pie Dienvidu mola jau norisināsies no trešdienas, kad ieradīsies tēlnieks no Maskavas un veidos Demo skulptūru. Demo skulptūru līdz pat piecu metru augstumam veidos tēlnieks Sergejs Celebrovskis, sadarbībā ar Latvijas smilšu skulptoru.

Smilšu skulptūru mākslinieki Ventspilī uzturēsies vien divas dienas, taču viņu zīmētās skices strauji iegūst savas aprises dabā. Kā top mākslinieku un konkursantu darbi, ikviens varēs vērot jau no piektdienas pēcpusdienas.