Livonijas ordeņa pilī šovakar divi jauni notikumi: Vēstures otrdienā ikviens interesents varēs noklausīties stāstījumu par reformācijas laiku Kurzemē, kā arī piedalīties jaunas izstādes Kristāmmašīna atklāšanā, informē Ventspils muzejs.

Izstādes atklāšana pilī notiks plkst.17. Kā informē muzejs, izstādes galvenais varonis ir neparasts baroka laika dievnamu interjera elements. “Rekonstruētā mašīna ir īsts paraugs baroka liturģiskajam teātrim dievnamā, kur netrūka kustīgu skulptūru ērģelēs, gaismas efektu, muzikālu Baha laika treļļu un visādu citu efektu,” muzejs citē Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidentu un mākslas zinātnieku Ojāru Spārīti. Kristāmmašīnu pēc Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas interjera liecībām radījis Gints Upītis. Vācu evanģēliski luteriskās Sv.Trīsvienības baznīca ir pirmā Eiropā jaunuzceltā luterāņu baznīca. Šo baznīcu sāka celt 1574.gadā un pabeidza 1625.gadā.

Pēc izstādes atklāšanas ciklā Vēstures otrdiena plkst.17.30 Ventspils muzeja Vēstures nodaļas vadītāja Stella Lindenberga iepazīstinās interesentus ar reformācijas laika vēsturi Kurzemē.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspils muzejs/Publicitātes foto