Lidsabiedrība Ryanair vairs nepiedāvās lidojumus par zemākajām cenām, jo degvielas cenas strauji pieaug, intervijā ar britu mediju BBC atzina šīs zemo cenu aviokompānijas izpilddirektors Maikls Olīrījs (Michael O’Leary).

Kā saka pats Olīrijs, desmit eiro biļešu ēra ir beigusies.

Viņš sacīja, ka Ryanair vidējā biļešu cena nākamo piecu gadu laikā varētu pieaugt no aptuveni 40 eiro līdz 50 eiro.

Neskatoties uz cenu pieaugumu un kopējo dzīves sadārdzinājumu, Olīrijs ir pārliecināts, ka cilvēki turpinās bieži lidot.

Olīrijs sacīja BBC radio raidījumam Today: «Nav šaubu, ka zemākajās tirgus daļās, mūsu patiešām lētās akciju biļetes – 0,99 eiro biļetes, pat 9,99 eiro biļetes – es domāju, ka tuvāko gadu laikā vairs nebūs redzamas.»

Degvielas cenu pieaugums, kas paaugstina aviobiļešu cenas, palielina arī mājsaimniecību rēķinus, samazinot cilvēku rīcībā esošās finanses. Neskatoties uz to, aviokompānijas vadītājs sacīja, ka viņš sagaida, ka klienti meklēs iespējas kā ietaupīt, nevis samazinās lidojumu skaitu.

Ņemot vērā, ka pēdējās desmitgadēs aviobiļešu cenas ir kļuvušas lētākas, ir palielinājies arī veikto lidojumu skaits, un arvien vairāk cilvēki papildus ikgadējam atvaļinājumam izvēlas īsus ceļojumus uz ārzemēm.

Pēc Covid-19 radītās pandēmijas, kas nopietni traucēja starptautiskos ceļojumus, cilvēki ir izrādījuši vēlmi atgriezties lidojumos.

Taču, atjaunojoties pieprasījumam pēc aviopārvadājumiem, darbinieku trūkums aviosabiedrībās un lidostās ir izraisījis lidojumu kavējumus un atcelšanu gan Apvienotajā Karalistē, gan Eiropā.

Olīrijs sacīja, ka Ryanair situāciju ir pārvarējusi labāk nekā citas aviosabiedrības, jo tai «daļēji paveicās un daļēji tā bija drosmīga», pieņemot lēmumu sākt pieņemt darbā un apmācīt salona apkalpi un pilotus pagājušā gada novembrī, kad omikrona variants joprojām ietekmēja starptautiskos lidojumus.

 

12.08.2022. / Autors: BNN / Foto: Pixabay