Turpinot ikgadējo tradīciju – vienu nedēļu dzīvot mūsdienu ritma un džeza mūzikas noskaņās – PIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola” arī šovasar organizēs festivālu “Ventspils Groove”. Tas norisināsies no 15. līdz 20. augustam.

“Ventspils Groove” šogad, kā meistarklašu vadītāji, džeza sesiju un koncertu mūziķi piedalīsies hammond ērģelnieks no Itālijas Leonardo Corradi, sitaminstrumentālists no Francijas Marc Michel, trompetists no Lietuvas Dominykas Vysniauskas, basģitārists no Vācijas Niklas Lukassen, Vācijā dzīvojošs latviešu saksofonists Toms Rudzinskis, Anglijā dzīvojoša zviedru džeza dziedātāja Liselotte Ostblom, latviešu dziedātāja Arta Jēkabsone no ASV un igauņu ģitārists Jaak Sooaar. Nedēļas garumā festivāla ietvarā notiks dažādas meistarklases mūzikā, džeza sesijas, profesionāļu koncerti.

Meistarklasēs studenti darbojas kopā ar pedagogiem / profesionāliem mūziķiem – tiek veicināta radošu ideju rašanās, darbos un mūzikā notiek pieredzes apmaiņa, tādējādi tiek paplašinātas pilnveides iespējas gan mūzikā, gan personības izaugsmē. Meistarklases tiek organizētas divos veidos: dienas pirmajā pusē dalībnieki strādā kopā ar attiecīgās specialitātes pedagogiem, gūstot iedvesmu un zināšanas no profesionāļiem, savukārt pēc pusdienām audzēkņi tiek sadalīti ansambļos. Katrs ansamblis divu pedagogu vadībā iestudē festivāla noslēguma dienas koncerta programmu. Kolektīvā muzicēšana sniedz vislielāko prieku un motivē studentus tālākai muzikālajai izaugsmei.

Trīs džemsesijas 15., 17. un 19. augustā, kurās piedalīsies dziedātājs Daumants Kalniņš, pianists Kristaps Vanadziņš, Ventspils mūzikas vidusskolas absolventi un pedagogi, kā arī meistarklašu vadītāji norisināsies restorānā TEX-MEX un Winday Coffee.

Šogad festivāla ietvarā notiks trīs koncerti: koncertzāles “Latvija” Lielajā zālē 18. augustā plkst. 19:00 pianista Ata Andersona džeza trio un ērģelnieka Aivara Kalēja priekšnesumos savīsies džeza mūzika ar akadēmisko. Sestdien, 20. augustā uz Ventspils Zinātnes un inovāciju centra “VIZIUM” jumta terases plkst. 15:00 uzstāsies festivāla dalībnieku ansambļi, bet plkst. 19:00 noslēguma koncertā muzicēs Leonardo Corradi kopā ar citiem meistarklašu vadītājiem un Toms Rudzinskis, Niklas Lukassen ar Ventspils bigbendu Renāra Lāča vadībā.

Festivāls notiks pateicoties Ventspils valstspilsētas pašvaldības domes un Kurzemes plānošanas reģiona līdzfinansējumam.

 

12.08.2022. / Autors: PIKC Ventspils Mūzikas vidusskola / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs