Svētdien, 31. jūlijā, Ventspilī pie Būšnieku ezera notika Latvijas Kauss triatlonā sprinta distancē. Ventspils sagaidīja sacensību dalībniekus ar ideāliem laika apstākļiem – rāmais Būšnieku ezers, Dundagas autoceļš un Talsu ielas veloceliņš bija arēna sportistiem, kas demonstrēja savu izturību trīs dažādos veidos – peldot, braucot ar velosipēdu un skrienot.

Galvenā sacensību distance bija sprints. Sportisti veica 0.75 km peldēšanas posmu, pēc kura sekoja 20 km riteņbraukšana un noslēgumā – 5 km skrējiens.

Ventspilī uz starta izgāja 43 individuālie dalībnieki un 2 stafetes komandas.  Andrejs Dmitrijevs no Jelgavas un Babītes pārstāvis Igors Gucanovičs veica peldēšanas distanci plecu pie pleca, pēc tam velo posmu arī nobrauca divatā „rats aiz rata”. Un tikai skriešanā Igoram nācās kapitulēt Andreja priekšā. Rezultātā pārliecinošu uzvaru svinēja Andrejs Dmitrijevs. Otrajā vietā Igors Gucanovičs. Trešo vietu izcīnīja rīdzinieks Andris Ponomarenko.

Sieviešu konkurencē ne mazāko iespēju pārējām dalībniecēm nedeva pēdējo gadu Latvijas labākā triatloniste Baiba Medne no Ķekavas, kura uzvarēja ļoti pārliecienoši. Jāuzsver, ka Baiba finišēja trešā no visiem dalībniekiem.  Savukārt cīņa par otro un trešo vietu izvērtās saspringta un interesanta. Tikai skriešanas distances beigu daļā otrajā pozīcijā esošo jūrmalnieci Elzu Šipkovu panāca Darja Beļeviča no Daugavpils. Finiša spurtā pārāka izrādījās Darja, izcīnot otro vietu. Elzai – godpilnā trešā vieta.

Stafešu komandu cīņā pārliecinošu uzvaru svinēja mājinieki. „Ventspils triatlona kluba” un „Maratona kluba” apvienotās stafetes komandas uzvaru kaldināja Lūkass Keišs, kurš bija ātrākais no visiem dalībniekiem peldēšanas posmā. Ivars Nudiens lieliski noturēja stafetes līderpozīciju riteņbraukšanā. Un „Maratona kluba” līdzvadītāja Ilze Valerte, kā jau skrējējai pieklājas, demonstrēja klasi skriešanā.

Labākais no ventspilniekiem sprinta distancē – Olafs Ķenģis, kurš 43.dalībnieku konkurencē ierindojās 26.vietā.

Īpaši jāuzteic paratriatlēts Edijs Sīmanis no Ugāles, kurš izcili nostartēja savās pirmajās “lielajās” triatlona sacensībās, godam konkurējot ar pārējiem triatlētiem.  Edijs finišēja 25.vietā no visiem Sprinta distances 43.dalībniekiem.

Supersprinta distancē pārliecinoši uzvarēja Miks Meijers no Rīgas. Meitenēm čempiones godā – Karolina Bulko no Dobeles. Labākā no ventspilniekiem – Kristiāna Klestrova, kura uzvarēja Tautas klasē.

Bērnu distancē uzvarēja Everts Pikšēns no Jelgavas un Daugavpils pārstāve Nadežda Sulaine.  Labākais no ventspilniekiem – otrs Klestrovu ģimenes pārstāvis – Rojs Klestrovs, kuram otrā vieta M11 vecuma grupā.

Noslēgumā uz starta izgāja Bērnu simboliskās distances dalībnieki – 10 gadu veci un jaunāki. Visi 9 bija uzvarētāji, visi guva prieku no sportošanas un izkustēšanās svaigā gaisā. Galvenais ieguvums – prieks pašiem un vecākiem, laba veselība un medaļa un suliņa finišā.

Kopumā sacensībās piedalījās 101 dalībnieks, no kuriem 15 bija ventspilnieki.

Sacensības varēja notikt, pateicoties atbalstītājiem –Ventspils pilsētas dome, Ventspils Brīvostas pārvalde, Bucher municipal, VK tranzīts, Užavas alus, Latvijas triatlona savienība un Latvijas valsts robežsardze.

Rezultāti, foto un turpmāko Latvijas triatlona sacensību kalendārs atrodams – www.triatlons.lv.

 

3.08.2022. / Autors: Triatlona klubs „Ventspils” / Foto: Triatlona klubs „Ventspils”