Akinjemi hat-trick, FK Ventspils sagrauj viesos Liepāju/Mogo

1023

Lielisku spēli Latvijas futbola čempionāta virslīgā sestdienas vakarā aizvadīja FK Ventspils, kas izbraukumā ar 4:1 apspēlēja Liepāja/Mogo komandu.

Kurzemes derbija pirmajā spēlē Ventspilī sezonas sākumā cīņa noslēdzās kaujinieciski neizšķirti 1:1. Ventspils uz Liepāju devās piesardzīgi, jo pēdējās spēlēs nebija pa spēkam uzveikt nomināli vājākas komandas – punkti dalīti (precīzāk – zaudēti) ar Metta/LU un FK Jelgava.

To vēl vairāk pastiprināja spēles sākums, kad jau sestajā minūtē ventspilnieki nonāca zaudētājos. Ieskrienot soda laukumā un saņemot augstu piespēli, bumbu vārtos raidīja Jānis Ikaunieks.

Ventspils ātri atguvās un jau 12 minūtes vēlāk panāca izlīdzinājumu. Saņemot piespēli no stūra centrējuma, sitienā ar galvu precīzs bija rezultatīvais nigēriešu leģionārs Adeleke Akinjemi. Viņš turklāt bija atstāts nepiesegts.

Otrajā puslaikā Akinjemi turpināja uguņot. Vispirms spēles 59.minūtē viņš vienatnē nonāca ar liepājnieku aizsargu Antonu Jemeļinu, viņu apspēlēja un tika garām arī mājinieku vārtsargam, ieraidot bumbu vārtos. Savukārt 77.minūtē pēc liepājnieku kļūdas nigērietis atkal bija uzbrukuma smailē un trešo reizi raidīja bumbu mājinieku vārtos.

Jāatzīmē, ka tobrīd Ventspils komanda jau spēlēja mazākumā. Dažas minūtes pirms trešā vārtu guvuma asi nospēlēja aizsargs Ņikita Koļesovs. Ventspils aizsargs, kurš pēc treneru maiņas vairs nav iekļauts Latvijas izlases sastāvā un bija pretendents uz pirmā apļa labākā jaunā futbolista balvu, bīstami nospēlēja ar augsti paceltu kāju. Viņš ar buci trāpīja Ikauniekam pa seju, kā dēļ tūlīt pat tika noraidīts no laukuma.

Lai gan Liepājai bija skaitliskais vairākums, to tā arī nespēja izmantot. Vēl vairāk, jau kompensācijas laikā mājinieki zaudēja vēl vienus vārtus. Ātrajā pretuzbrukumā precīzs sitiens vārtu priekšā padevās pieredzējušajam ukraiņu leģionāram Oliskijam Antonovam, kurš panāca graujošu 4:1 rezultātu.

Akinjemi pēc šīs spēles ar astoņiem gūtajiem vārtiem kļuva par virslīgas rezultatīvāko spēlētāju. Pirmo vietu viņš gan dala ar Jūrmalas Spartaka pieredzējušo pussargu Alekseju Višņakovu, kurš sestdien arī guva vienus vārtus un viņa rēķinā ir astoņi precīzi sitieni.

Kurzemes komandas no Liepājas un Ventspils virslīgā kopš 1997.gada spēkojušās 83 reizes. Šajos mačos 31 uzvaras izcīnījuši liepājnieki, lielāko artavu dodot vēju pilsētas priekštecei Liepājas Metalurgam, 25 panākumi ir Ventspils kontā, bet 27 dueļi noslēgušies neizšķirti. Liepājas komandas šajos dueļos guvušas 106 vārtus, bet Ventspils – 93.

Nākamo spēli FK Ventspils aizvadīs 15. jūnijā, kad mājas spēlē uzņems čempionus Jūrmalas Spartaks.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: FK Ventspils