Piektdien Dienvidkorejā, Phjončhanā plkst.13 pēc Latvijas laika sāksies XXIII ziemas olimpisko spēļu atklāšanas ceremonija. Kulminācijas brīdis ir tad, kad tiks iedegta olimpiskā uguns. Šīs būs īpašas spēles kā Latvijai, tā jo īpaši – Ventspils pilsētai, jo uz Phjončhanu ir devušies trīs ventspilnieki! Vienam tā būs olimpiskā debija, otram – otrais mēģinājums, bet trešajam – jau rūdīta pieredze.

Latviju šajās ziemas olimpiskajās spēlēs Phjončhanā pārstāvēs 34 sportisti (viens rezervists – bobslejists Intars Dambis). Šoreiz Latvijas komanda ir gandrīz uz pusi mazāka, taču tas ir skaidrojams ar to, ka šoreiz olimpisko ceļazīmi neizdevās izcīnīt Latvijas hokeja izlasei.

Šīs olimpiskās spēles būs olimpiskā debija vairāk nekā trešdaļai Latvijas komandas sportistu – Phjončhana būs pirmās ziemas olimpiskās spēles 14 atlētiem. Viņu vidū arī vienam no ventspilniekiem.

ROBERTS JĀNIS ZVEJNIEKS. Latvijai šī nebūs debija šorttrekā, taču šim jaunajam sportistam – gan. Pērn novembrī viņš nosvinēja savu 20. dzimšanas dienu. Perspektīvs un talantīgs, pēdējā laikā gan trenējas Jelgavā. Pamazām ielaužas pasaules šorttreka saimē un Phjončhanā nebūs favorītu tuvumā, tomēr nākotne ir ļoti perspektīva. To apliecina pēdējo pāris gadu laikā pieredzētais progress rezultātos. Aizpagājušajā gadā viņš pasaules čempionātā summā bija 36.vietā, pērn – jau 25.vietā. Eiropas čempionātā jau bija tuvu desmitniekam sprintā, bet pērn Eiropas kausa finālā uzvarēja absolūtajā kopvērtējumā. Savukārt šogad notikušajā Eiropas čempionātā septītais stafetē un visas pārejās disciplīnās pie pirmā desmitnieka robežas. Arī treneri viņā saredz labu potenciālu. Atliek tikai strādāt un mērķtiecīgi turpināt gatavoties savām nākamajām olimpiskajām spēlēm, kas pēc četriem gadiem notiks Pekinā.

ROBERTO PUĶĪTIS. Šis nupat 24 gadus sasniegušais šorttrekists ir jau pieredzējušāks par savu komandas biedru. Pašreizējais neapšaubāmais šorttreka līderis Latvijā. Arī ar lielu potenciālu, turklāt bieži trenējas ārvalstīs. Ventspilī dzimušais un uzaugušais šorttrekists, kurš izglītību ieguvis Ventspils 6. vidusskolā un slidošanā trenējies pie Māra Birzuļa (tagad trenējas pie ārzemju speciālistiem), savu olimpisko debiju piedzīvoja pirms četriem gadiem Sočos. Viņš gan startēja tikai vienā disciplīnā, taču atzīstami – 20 gadus jaunais ventspilnieks ieguva 15. vietu 1500 m distancē. Rezultāti šajā četrgadē tikai progresējuši. Pagaidām lielākais panākums ir tieši nupat pēdējā Eiropas čempionātā iegūtā bronzas medaļa savā kroņa 1000 m distancē un septītā vieta absolūtajā kopvērtējumā.

ŠORTTREKISTU STARTS
(pēc Latvijas laika)

1500 metri
10.02. 12.00 kvalifikācija
10.02. 13.20 pusfināli
10.02. 14.20 fināli

1000 metri
13.02. 12.00 kvalifikācija
17.02. 12.45 1/4 fināli un pusfināli
17.02. 14.20 fināli

500 metri
20.02. 12.45 kvalifikācija
22.02. 12.00 1/4 fināli un pusfināli
22.02. 13.15 fināli

SANDIS PRŪSIS. Ticiet vai nē, bet šim ventspilniekam Phjončhana būs jau, šķiet, astotās spēles! Viņš pats kā sportists ir startējis četrās, pirmoreiz 1992. gadā, kad Latvija tikai pirms pusgada bija atgriezusies starptautiskajā valstu vidū kā neatkarīga valsts. Tagad jau daudzus gadus ir Latvijas izlases galvenais treneris. Sandis visu mūžu sirdī bijis Ventspils puses patriots. Gan viņš pats te trenējies vasarās, gan tagad divreiz gadā vasarā sezonas treniņnometnēs sapulcina visus Latvijas izlases bobslejistus. Pat tagad nedēļu pirms došanās uz Phjončhanu tieši Ventspilī viņa vadītā komanda veica pēdējos fiziskās sagatavotības mājas darbus, lai maksimāli spēcīgi ierastos olimpisko spēļu norises vietā. Tieši bobslejisti ir vieni no tiem mūsu olimpiešiem, kuri ir favorītu vidū. Kā gan var aizmirst to, ko Sanda un komandas trenētie puiši paveica Sočos! Medaļas kā divniekos, tā četriniekos.

BOBSLEJISTU STARTS
(pēc Latvijas laika)

18.02. 13.00 Divnieku ekipāžām 1. un 2. brauciens
19.02. 13.15 Divnieku ekipāžām 3. un 4. brauciens
24.02. 02.30 Četrinieku ekipāžām 1. un 2. brauciens
25.02. 02.30 Četrinieku ekipāžām 3. un 4. brauciens

Autors: Ventspilnieks.lv