Ventspils basketbolisti svinējuši otro uzvaru FIBA Čempionu līgas turnīrā, savā laukumā dramatiskā cīņas galotnē ar 78:77 pārspējot Francijas čempionus Šalonas pie Sonas Elan.

Vienubrīd Francijas čempioniem izdevās iegūt astoņu punktu pārsvaru, tomēr ne uz ilgu laiku, jo Ventspils veica astoņu punktu izrāvienu un panāca neizšķirtu 34:34. Tiesa, pāris minūšu klusumu Elan pārtrauca desmit sekundes pirms pirmā puslaika beigām, zem groza realizējot atkārtotu metienu. Pēcāk mājinieku uzbrukums bija nesekmīgs, tāpēc ventspilnieki lielajā pārtraukumā devās ar divu punktu deficītu – 34:36.

Jau pašā otrā puslaika sākumā Juciks panāca neizšķirtu, turklāt pēc tam amerikānis Bleiks Hamiltons ar precīzu trīspunktnieku vadībā jau izvirzīja mājiniekus. Viesi gan neļāva ventspilniekiem ieskrieties un turpmākajās minūtēs laukumā bija vērojama spraiga un līdzvērtīga cīņa. Tomēr trešā ceturkšņa vidū Francijas komandas basketbolisti veica nelielu izrāvienu un panāca jau deviņu punktu vadību (56:47).

Pēc šāda pavērsiena Štelmahers pieprasīja minūtes pārtraukumu, kas atkal attaisnojās, jo Ventspils basketbolisti saņēmās un īsā laikā ar pāris trīspunktnieku palīdzību panāca neizšķirtu 58:58. Cīņas turpinājums aizritēja punkts punktā, bet piecarpus minūtes līdz pamatlaika beigām Veslijs Brusevics ar diviem precīziem soda metieniem izvirzīja kurzemniekus vadībā ar 73:68. Turpinājums Latvijas vicečempionei gan vairs nebija tik sekmīgs, jo Elan atkal veica nelielu izrāvienu un pārņēma arī vadību (76:74).

Šķēle ar sekmīgu caurgājienu gan nedaudz vairāk kā trīs minūtes līdz pamatlaika beigām panāca neizšķirtu 76:76, turklāt pēc tam ar diviem precīziem “sodiņiem” viņš mājiniekus izvirzīja vadībā ar 78:77. Ar šādu rezultātu sākās pamatlaika pēdējā minūte, bet Šķēles pēdējo sekunžu caurgājiens bija neveiksmīgs, tomēr arī Elan beidzamajās pāris sekundēs nerealizēja metienu no centra, mājiniekiem svinot otro uzvaru turnīrā.

Aigars Šķēle guva 16 punktus, izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas un izdarīja astoņas rezultatīvas piespēles.

Autors: Ventspilnieks.lv-LETA / Foto: LETA