Ventspils basketbolisti trešdien vakarā savā laukumā sarūpēja patīkamu pārsteigumu, ar 73:72 pārspējot FIBA Čempionu līgas pagājušās sezonas uzvarētājus – Tenerifes Iberostar.

Cīņa ritēja ļoti līdzīgi, praktiski visu spēli rezultāts auga punkts punktā.

Otrās ceturtdaļas otro pusi kopumā sekmīgāk aizvadīja ventspilnieki, kas arī spēja panākt četru punktu pārsvaru, tomēr nogulēja pēdējo Iberostar komandas uzbrukumu, ielaižot divus ļoti vieglus punktus un pēc puslaika zaudēja ar 36:37.

Otrā puslaika sākumā Tenerifes komanda beidzot trāpīja pirmo tālmetienu, kam uzreiz sekoja vēl viens un latvieši nokļuva iedzinējos ar 36:43. Tālāk Ventspils pretiniekus neatlaida, turoties viņiem cieši klāt. Trešajā ceturtdaļā īpaši spilgti nospēlēja Zaķis, kurš izcēlās ar trim bumbas triecieniem grozā no augšas. Līdz ar trešās ceturtdaļas beigu signālu Bleiks Hamiltons ventspilniekiem trāpīja tālmetienu un atguva vadību – 56:54.

Ceturtās ceturtdaļas ievadā jau iniciatīva piederēja Ventspils komandai un pēc tam, kad grūtu pustālo metienu trāpīja lietuvietis Juļs Juciks, mājinieki pirmoreiz panāca piecu punktu pārsvaru (65:60). Tomēr nākamos sešus punktus atkal iemeta Tenerifes komanda, kas trīs ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām bija priekšā.

Pēdējā minūte sākās, kad ventspilnieki bija iedzinējos ar 71:72, turklāt mājinieki kļūdījās piespēlē. Ventspilnieki atguva bumbu 24 sekundes pirms pamatlaika beigām un 7,7 sekundes pirms izskaņas Zaķis trāpīja divus punktus, eksplodējot emocijām. Kaut sekojošo sodu spēlētājs netrāpīja, pēdējo aizsardzību Latvijas komanda noturēja, turnīru sākot ar uzvaru.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 14 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām bija tieši Zaķis, kamēr attiecīgi 13 un 12 punktus sameta Māris Gulbis un lietuvietis Juļs Juciks.

Autors: Ventspilnieks.lv-LETA / Foto: LETA