BK Ventspils iegāž spēles sākums: Oldenburgā -14

1200
Autors: BK Ventspils
Autors: BK Ventspils

Zaudējumu FIBA Čempionu līgas kārtējā spēlē BK Ventspils viesos ar 73:87 piekāpās Oldenburgas EWE Baskets vienībai.

Ventspilnieki šajā spēlē piedalījās tikai ar astoņiem spēlētājiem, jo, kā zināms, vairākiem spēlētājiem ir savainojumiem, dažiem – nopietni un ilgstoši. Traumām nomocītā komanda tomēr devās uz Oldenburgu kaujinieciskā noskaņojumā.

Spēle gan iesākās ventspilniekiem pagalam neveiksmīgi. Pirmajā trešdaļā pie groziem saimnieko laukuma saimnieki un tas izpaužas arī rezultātā – 2:9, 5:21, 13:26. Otrajā ceturtdaļā nekas nemainījās un mājinieki puslaika izskaņā iekrāja pat 19 punktu pārsvaru (32:51).

Otrajā puslaikā ventspilniekiem vairākas reizes izdevās tikt līdz -14, taču vācieši ir spītīgi un tuvāk ventspilniekus nelaiž ne par mata tiesu. Kad Ziediņam iekrīt tālmetiens un rezultāts vairs tik bezcerīgs nešķiet (53:62). Diemžēl, bet mājinieku laikus paņemtais minūtes pārtraukums dod vajadzīgo efektu un līdz pēdējam pārtraukuma viņiem izdodas atjaunot sev tīkamāko statustu (53:67).

Spēles gaita neliecināja, ka ir iespējas uzvarēt šo maču, taču bija arī kāds cits uzdevums – ja zaudēt, tad zaudēt ar pēc iespējas mazāku punktu starpību. Turnīra tabula teic priekšā, ka mūsu apakšgrupā cīņa par izkļūšanu no grupas, visticamāk, ritēs līdz pat pēdējai spēļu dienai un, visticamāk, ka būs jāskaita gūtie un zaudētie punkti, Tieši tāpēc bija svarīgi izlikt visus spēkus, lai mājās pārvestu pēc iespējas mazāk mīnusu.

Kad pēdējā ceturtdaļā bija nospēlētas vien 2:27 minūtes, arī mazie mīnusi arvien vairāk attālinājās no komandas. Vāciešiem šo laika sprīdi izdodas vinnēt ar 7:2, bet kopējais deficīts pietuvojies diviem desmitiem (55:74). Kādu punktiņu izdevās atspēlēt, taču nez vai -14 (73:87) bija tas rezultāts uz ko cerēja paši spēlētāji un treneri.

Aigars Šķēle ar gūtajiem 18 punktiem bija rezultatīvākais spēlētājs BK Ventspils rindās.

Pēc šīs spēles BK Ventspils ar trim uzvarām astoņās spēlēs un 11 punktiem ieņem piekto pozīciju grupā.

Ventspilnieki trīs izbraukuma spēļu sēriju pabeigs ar maču Polijā pret Rosa Radom vienību, kurai arī ir trīs uzvaras astoņās spēlēs un sestā vieta.