Ļoti nozīmīgu uzvaru FIBA Čempionu līgas turnīrā trešdienas vakarā svinēja Ventspils basketbolisti, kuri viesos ar 75:69 pārspēja Francijas čempionvienību Elan. Šī uzvara ļauj ventspilniekiem saglabāt labas cerības uz iekļūšanu izslēgšanas spēlēs.

Spēles sākums ventspilniekiem nebija tas veiksmīgākais, jo ātri vien pašu kļūdu dēļ nonāca iedzinējos ar 2:9. Turklāt pirmās ceturtdaļas vidū savainojumu guva viens no komandas balstiem, leģionārs Juļs Juciks. Viņš tā arī vairs nespēja atgriezties laukumā.

Arī pirmā puslaika turpinājumā laukuma saimnieki Elan basketbolisti turpināja turēt vadības grožus savās grokās, taču otrajā ceturtdaļā ventspilnieki strauji mainīja spēles gultni. Īpaši veiksmīgi viesiem padevās uzbrukumi un metieni no tālās distances, līdz izdevās panākt jau sešu punktu pārsvaru (39:33), bet pirmo puslaiku noslēgt savā labā ar 41:37.

Otrajā puslaikā ritēja ļoti līdzīga cīņa, taču mazliet veiksmīgāki bija Francijas kluba basketbolisti, kuriem izdevās atgūt vadību. Tiesa, nekur tālu viņiem neizdevās aizbēgt. Komandas spēles turpinājumā apmainījās ar vadību neskaitāmas reizes, līdz ar to visi izšķirošie notikumi risinājās spēles pašā galotnē. Pēdējās minūtes sākumā viesiem gan bija vēl tikai četru punktu handikaps, tomēr mājinieki izveidoja neveiksmīgus uzbrukumus, kas ventspilniekiem ļāva saglabāt pārsvaru un svinēt svarīgu uzvaru.

14 punktus guva leģionārs Maiks Brusevics, 13 punktus sakrāva Aigars Šķēle, bet 12 punkti bija Emanuela Ubillas rēķinā.

Četras kārtas pirms grupu turnīra noslēguma BK Ventspils ar piecām uzvarām desmit spēlēs pakāpās uz ceturto pozīciju, apmainoties vietām ar Elan. Līderi ar astoņām uzvarām ir Ludvigsburgas MHP Riesen un Tenerifes Iberostar, trešie ar sešām uzvarām ir Klaipēdas Neptunas.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA