BK Ventspils otrdienas vakarā Itālijā izcīnīja svarīgu uzvaru FIBA Čempionu līgas turnīrā, kurā ar 79:68 pārspēja Kapo d’Orlando SikeliArchivi. Šī uzvara ventspilniekiem ļauj saglabāt ļoti reālas cerības uz iekļūšanu FIBA Čempionu līgas izslēgšanas spēlēs. 

Spēles sākums gan vēl neliecināja, ka ventspilnieki kļūs par šī vakara spēles uzvarētājiem. Cīņu veiksmīgāk iesāka mājinieki, kuri ātri vien iekrāja pārsvaru, kā dēļ jau pirmās ceturtdaļas laikā Robertam Štelmaheram nācās pieprasīt minūtes pārtraukumu. Tas palīdzēja, jo pēc tā BK Ventspils atbildēja ar astoņu punktu izrāvienu un izvirzījās vadībā.

Lai arī minimāls, tomēr pārsvars piederēja viesiem. Ventspils komanda lēnām krāja punktus, taču arī mājinieki neatslāba un sekoja cieši pa pēdām. Pirmais puslaiks noslēdzās ar viena punkta pārsvaru Ventspils labā – 33:32.

Tomēr arī otrais puslaiks iesākās līdzīgi kā pirmais, proti, ventspilniekiem neveiksmīgi. Laukuma saimnieki ātri guva punktus vairākos veiksmīgos uzbrukumos un iekrāja deviņu punktu (47:38) pārsvaru. Tikai ceturtdaļas izskaņā izdevās mājiniekus noķert (58:58).

Pēdējās ceturtdaļas laikā izšķirošo izrāvienu izdevās veikt tieši BK Ventspils. Tas notika ceturkšņa vidū, kad izvirzījās vadībā ar 71:60. Šo lūzuma punktu mājinieki vairs nespēja pārvarēt, bet viesi droši nosargāja pārsvaru un svinēja laimīgu uzvaru.

20 punktus guva un septiņas rezultatīvas piespēles izdarīja Emanuēls Ubilla, kamēr pa 15 punktiem sakrāja iepriekšējās spēles varonis Rihards Lomažs un Julijus Juciks.

Pēdējā kārtā BK Ventspils gaida izšķirošā cīņa par ceturto vietu summā un pēdējo ceļazīmi uz izslēgšanas spēlēm. Savās mājās jāuzņem Saloniku PAOK, kurai zaudēja izbraukumā ar septiņu punktu starpību. Pirms vakardienas spēles abām komandām bija pa pieciem panākumiem. PAOK priekšpēdējo spēli aizvadīs šovakar savās mājās ar Klaipēdas Neptunas, kas jau ir kvalificējusies play-off.

Spēlē pret PAOK derēs uzvara ar jebkādu rezultāta starpību, lai nodrošinātu vietu izslēgšanas turnīrā. Protams, gribētos, lai ventspilnieki noteikti uzvarētu, tomēr neveiksmes gadījumā dalība Eiropas kausos vēl nebūs beigusies. Sezona turpināsies līmenī zemākajā FIBA Eirokausā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA