Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ieva Čīka/LETA

Ventspils basketbolisti otro reizi šajā sezonā pieveikuši savus principiālos pretiniekus VEF Rīga. Šoreiz Latvijas Basketbola līgas (LBL) čempionāta kārtējā spēlē ventspilnieki pieveica vefiņu izbraukumā Rīgā – 80:77. Pēc šīs uzvaras ventspilnieki praktiski nodrošināja uzvaru regulārā čempionāta kopvērtējumā.

Cīniņš izvērtās vareni spraigs un emocionāls. Pārmaiņus vadībā bija te viena, te otra komanda, turklāt ar itin pieklājīgiem pārsvariem. Pēc pirmā ceturkšņa ventspilniekiem izdevās iekrāt piecu punktu handikapu – 24:19.

Viesiem nekur tālu aizbēgt neizdevās, turklāt pēc VEF Rīga līdera Jāņa Blūma diviem tālmetieniem mājinieki atguva vadības grožus, un arī atpūtā viņi gāja kā līderi (35:34).

Pēc pārtraukuma turpinājās mazezultatīva spēle, kā arī nemitīgas līderu maiņas. Tikai ceturkšņa beigās ventspilniekiem izdevās nedaudz stabilizēt savu pārsvaru (56:52). Taču cerēt uz panākumu šādā nestabilā spēlē bija pāragri, un to apliecināja arī pēdējā ceturtdaļa. Mājinieki vienubrīd atkal bija vadībā un šķita, ka viņi ir ieskrējušies izšķirošajam izrāvienam, taču… Tad “otro ātrumu” ieslēdza ventspilnieki, kuri guva deviņus punktus pēc kārtas.

Taču bija jāspēlē vēl piecas minūtes un laukuma saimniekiem izdevās samazināt deficītu līdz minimumam. To, cik nozīmīga ir šī uzvara, labi saprata arī ventspilnieki. Minūti pirms cīņas beigām viesiem izdevās atgūt piecu punktu pārsvaru (76:71).

Atmosfēra kļuva arvien nokaitētāka. Pēdējā minūtē vairākkārt tika izpildīti soda metieni. Tas vēl nebūtu nekas, ja vien nenotiktu sadursme starp Janičenoku un Labucku. Tikmēr Ventspils spēlētājs Kempbels vienā no pārtraukumiem mēģināja viltīgi noskatīt, kādu spēles stratēģiju kaldina mājinieki, taču tika pieķerts un teju izcēlās kautiņš. Gan Kempbels, gan mājinieku viens no leģionāriem tika izraidīti no zāles.

Spēles pēdējā sekundē laukuma saimniekiem bija izdevība izraut neizšķirtu, taču tālmetiens nebija precīzs.

Ventspilnieku rindās rezultatīvākie spēlētāji bija Janičenoks un Dīns, kuri guva pa 13 punktiem.