BK Ventspils pārliecinoši ar 21 punkta starpību pieveic Jēkabpili

1167
Aigars Šķēle. / Autors: BK Ventspils
Aigars Šķēle. / Autors: BK Ventspils

Ventspils basketbolisti ar pārliecinošu uzvaru un labu sniegumu uzsākuši Latvijas Basketbola līgas (LBL) jauno sezonu. Pirmajā spēlē ventspilnieki savā laukumā ar 91:70 pārspēja Jēkabpils vienību.

Spēle sākās nedaudz miegaini, pārsvaru pamazām krāja jēkabpilieši, taču laukuma saimnieki pamazām iespēlējās, konkurentus notvēra – pirmās ceturtdaļas izskaņā ventspilnieki guva sešus punktus pēc kārtas un izvirzījās vadībā ar 19:16. Iesākto pirmajā periodā ventspilnieki turpināja nākamajā. Pamazām mājinieku sniegums kļuva arvien pārliecinošāks – bija labas izspēles, aktīva spēle zem abiem groziem. Tas viss ļāva līdz puslaika beigām iekrāt jau astoņu punktu pārsvaru – 44:36.

Interesanti atzīmēt, ka pirmajā puslaikā punktus bija guvuši desmit no spēlei pieteiktajiem 12 spēlētājiem. Kā pēc spēles atzina komandas galvenais treneris Kārlis Muižnieks, tik plaša spēlētāju rotācija bija viens no komandas mērķiem un uzdevumiem, lai stiprinātu komandas kopējo saspēli un sabalansētību, kas arī ataisnojās.

Ventspils sniegums pilnībā izpaudās trešajā ceturtdaļā. To ventspilnieki nospēlēja iespaidīgi. Pirmkārt, guva 30 punktus. Otrkārt, turēja augstu spēles ritmu. Treškārt, dominēja gan cīņā par bumbām pie sava groza, gan pie pretinieku groza, kas bieži ļāva gūt punktus. Pirms pēdējās ceturtdaļas Ventspils pārsvars sasniedza jau 22 punktus (74:52). Viesi pēdējā ceturtdaļā vēl centās ko glābt, taču spēles galotnē mājinieki, kas jau spēlēja pilnīgi brīvi un savā ziņā arī uz skatītājiem (pāris slam-dunk, skaistas saspēles), droši nosargāja pārsvaru – 91:70.

15 punktus mājinieku labā guva komandas jaunieguvums Aigars Šķēle, bet pa 14 punktiem – Ronalds Zaķis un Šeiks Mbodžs.

Nākamo spēli Ventspils aizvadīs 1.oktobrī, kad viesos tiksies ar Ogres vienību, bet nākamo spēli savā laukumā viņi aizvadīs 5.oktobrī un uzņems Barons komandu.