BK Ventspils pastiprinās ar lietuvieti Zeļoni

1171

Turpinot sastāva komplektāciju jaunajai sezonai, BK Ventspils panākusi vienošanos ar 27 gadus veco, 2,07 m garo un Latvijā jau spēlējušo lietuviešu basketbolistu Edgaru Zeļoni. Līgums ar viņu noslēgts uz vienu gadu.

BK Ventspils jaunieguvums Latvijas basketbola līgā spēlēja pavisam nesen – 2014./15.gada sezonā viņš pārstāvēja Liepāja/Triobet un bija viens no komandas līderiem. Togad aizvadot 41 spēli, Zeļonis ik mačā atzīmējās ar 10,9 gūtajiem punktiem (trešais rezultatīvākais komandā) un izcīnīja 6,6 atlēkušās bumbas (otrais labākais komandā).

Aizvadītajā sezonā Zeļonis pārstāvēja Utenas Juventus ar kuru kopā izcīnīja ceturto vietu. Bronzas finālā Juventus sērijā līdz trīs uzvarām ar 0:3 zaudēja Lietuvos rytas. Visā sezonā Zeļonim 43 spēles, vidēji ik mačā viņš guvis 11,6 punktus (14.rādītājs visā čempionātā), izcīnījis 4,5 atlēkušās bumbas (19.rādītājs līgā) un izdarījis 1,5 rezultatīvu piespēli un nopelnījis 12,9 efektivitāti (14.rādītājs līgā).

Aizvadītajā sezonā Juventus spēlēja arī FIBA Eiropas kausa izcīņā un līdzīgi kā BK Ventspils savu dalību tajā beidza pēc pirmās play off kārtas. Šajā turnīrā Zeļonis vidēji mačā guva 12,9 punktus (otrais labākais rādītājs komandā), izcīnīja 5,7 atlēkušās bumbas (labākais komandā) un izdarīja 1,6 rezultatīvas piespēles.

Vēl karjeras laikā Zeļonis pārstāvējis Ukrainas Khimik, Prieņu Vytautas un Atiravas Barsy.

2010.gadā kopā ar Lietuvas U20 izlasi izcīnīja piekto vietu Eiropas čempionātā.

Parakstot līgumu ar Zeļoni, BK Ventspils ir līgumi vēl ar sekojošiem spēlētājiem: ar Kristapu Janičenoku, Māri Gulbi, Arti Ati, Rihardu Lomažu, Andreju Gražuli, Aigaru Šķēli un Tomu Leimani. Joprojām savu gala vārdu attiecībā uz nākamo sezonu nav pateicis Villijs Dīns. Viņam savs lēmums jāpaziņo tuvākajās dienās.