LDz paraksta nodomu protokolu ar Ķīnas dzelzceļu par vilcienu satiksmes izveidošanu

1337

Latvijas dzelzceļa prezidents Edvīns Bērziņš un Ķīnas dzelzceļu vadītājs Šens Guangzu (Sheng Guangzu) otrdien, 12.jūlijā, satiksmes ministra Ulda Auguļa vizītes ietvaros Ķīnā parakstīja nodomu protokolu par sadarbību vilciena Ķīnas dzelzceļa ekspresis attīstīšanā no Ķīnas uz Eiropu.

Dzelzceļu vadītāji vienojās organizēt pirmo nokomplektētu izmēģinājuma vilcienu no Ķīnas uz Latviju līdz šī gada beigām, informē VAS Latvijas dzelzceļš.

«Šī vēsturiskā vienošanās ir ilga un sarežģīta abpusēja darba rezultāts, pie kura mēs nedrīkstam apstāties. Mums jāturpina vēl aktīvāka sadarbība ar mūsu Ķīnas kolēģiem un citiem partneriem, lai nodrošinātu regulāru vilcienu satiksmi ne tikai Latvijas, bet visa Baltijas reģiona tautsaimniecības interesēs, tādējādi stiprinot Latvijas dzelzceļa kā Baltijas transporta līdera lomu,» komentē Bērziņš.

Puses vienojās kopīgi strādāt pie nokomplektētu vilcienu sastāvu satiksmes izveidošanas satiksmē starp Ķīnu un Eiropu, koordinējot sadarbību ar kravu īpašniekiem, piegādātājiem, kā arī kopīgās mārketinga aktivitātēs. Sadarbība paredz arī vienošanos cenas noteikšanā un kravu piesaistē pārvadāšanai abos virzienos regulārā vilcienu satiksmē.

Par atbildīgajiem uzņēmumiem pirmā vilciena organizēšanā apstiprināti SIA LDz Cargo Loģistika un China Railway Container Transport Corporation.

Vīzītes ietvaros satiksmes ministrs Augulis un LDz vadītājs pārrunāja sadarbības iespējas ar Ķīnas Dzelzceļa ritošā sastāva korporācijas (Chinga Railway Rolling Stock Corporation), Ķīnas loģistikas un Iegādes Federācijas (China Federation of Logistics and Purchasing) pārstāvjiem, kā arī citām nozīmīgām organizācijām.

Savukārt trešdien, 13.jūlijā, paredzēta tikšanās ar Ķīnas valsts korporācijas China Merchants Group vadību.