Ventspils basketbolisti trešdienas vakarā piedzīvoja pirmo zaudējumu jaunajā sezonā savā laukumā, ar 61:73 piekāpjoties Vācijas klubam Ludvigsburgas MHP Riesen FIBA Čempionu līgas turnīra spēlē.

Vācijas komanda maču iesāka agresīvi un ceturtajā minūtē ventspilnieki jau nokļuva iedzinējos ar 4:12. Tam pēc minūtes pārtraukuma sekoja Riharda Lomaža tālmetiens, bet pāris minūtes vēlāk Ingus Jakoviča trejacis jau deficītu samazināja līdz 13:14. Tomēr nākamos septiņus punktus atkal iemeta vācieši un pēc pirmās ceturtdaļas Latvijas vienība zaudēja ar 16:23.

Otrajā ceturtdaļā ventspilnieki nespēja ievērojami pietuvoties un tās vidū mājinieki jau atradās iedzinējos ar 22:31. Kaut šīs ceturtdaļas laikā Latvijas komanda vairākkārt samazināja deficītu līdz 3-5 punktiem, puslaika beigās vācieši panāca arī vairāk nekā desmit punktu vadību. Tomēr pēc puslaika “Ventspils“, tāpat kā pēc pirmās ceturtdaļas, zaudēja ar septiņiem punktiem – 33:40.

Arī trešajā spēles nogrieznis spēles likteni neizmainīja. Tajā Ventspils basketbolisti neatlaida pretiniekus tālāk par desmit punktiem, bet paši divreiz pietuvojās līdz četriem punktiem. Šoreiz Latvijas vicečempioni galotni nenospēlēja pārliecinoši un pirms pēdējām desmit minūtēm bija iedzinējos ar 50:58.

Četras ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām Ludvigsburgas komandai nācās ņemt minūtes pārtraukumu, kad brīvs Šķēles tālmetiens ļāva ventspilniekiem pietuvoties līdz 59:64. Tomēr neko vairāk tā arī Ventspils basketbolistiem paveikt neizdevās, jo pretinieki atjaunoja aptuveni desmit punktu pārsvaru un pēdējā minūtē laukumā vairs intrigas nebija.

Ventspilnieku rindās līderis atkal bija Aigars Šķēle, kura rēķinā šoreiz 14 punkti. Savukārt 11 punktus iekrāja amerikāņu leģionārs Emanuēls Ubilla.

Šis ventspilniekiem bija otrais zaudējums līdzšinējās četrās spēlēs, kas kopvērtējumā komandu atbīdījis uz piekto pozīciju. Līderi ar trim uzvarām četrās spēlēs ir tieši ventspilnieku vakardienas pretinieki, kuri dalību pamatsacensībās varēja uzsākt tikai pēc tam, kad bija izcīnījuši sešas uzvaras kvalifikācijas kārtā.

Autors: Ventspilnieks.lv-LETA / Foto: LETA