BK Ventspils pievienojas arī Ziediņš

1283

BK Ventspils komandu papildinājusi vēl ar vienu, šajā nedēļā jau trešo spēlētāju. Līgums uz diviem gadiem ar iespēju to pagarināt uz vēl vienu gadu noslēgts ar Valmieras basketbola skolas audzēkni, 1990.gadā dzimušo un 2,03 m garo Māri Ziediņu.

Ziediņa pievienošanās komandai nav nejauša. Pavisam nesen viņš kopā ar Ventspils komandu piedalījās Latvijas olimpiādē, kur tad arī bija pirmā tiešā iepazīšanās ar šo spēlētāju. Komandas trenerus apmierināja Ziediņa parādītās kvalitātes un tagad esam ar viņu parakstījuši līgumu uz diviem gadiem ar iespēju to pagarināt vēl uz vienu sezonu.

Ziediņš LBL ir viens no pieredzējušākajiem spēlētājiem, jo līgas vēsturē nemaz nav daudz spēlētāju, kuri aizvadījuši vairāk kā 200 spēļu (tikai 103) un vēl mazāk ir tādu, kuri pamanījušies izcīnīt tuvu pie 1000 atlēkušajām bumbām. Ziediņš ar 952 bumbām šajā rādītājā ieņem 74. vietu, taču nav šaubu, ka jaunajā sezonā viņš pievienosies to spēlētāju pulkam, kuri sasnieguši 1000 izcīnīto bumbu robežu. Savukārt 100 un vairāk bloķēto metienu sakrājuši tikai 49 spēlētāji, bet Māris ar 108 blokiem šajā rangā ieņem 41.vietu.

Aizvadītajā LBL sezonā pārstāvot Jūrmala/Fēnikss, Māris Ziediņš ar vidēji mačā gūtajiem 11,1 punktiem kļuva par komandas rezultatīvāko spēlētāju.

2008.gadā Ziediņš spēlējis Eiropas čempionāta finālturnīrā U-18 izlasēm.