Nedēļas noslēgums būs lietains un vējains

1500

Latvijas teritoriju, sākot no dienvidiem, naktī uz piektdienu, 15.jūliju, šķērsojis neliels, bet aktīvs ciklons, līdz ar to naktī lijis ilgstošs lietus, vietām ducinājis pērkons un nokrišņu summa centrālajos un rietumu rajonos sasniedza 15-30 mm. Parasti tik liels nokrišņu daudzums vasaras vidū nolīst dekādes laikā.

Līdz ar ciklona tuvošanos pastiprinājies arī vējš: naktī austrumu puses vējš piekrastē brāzmās sasniedza 15-19 m/s, bet piektdien no rīta un priekšpusdienā virs Kurzemes atradīsies ciklona centrs, tādēļ šajā reģionā vējš pierims, savukārt valsts austrumos priekšpusdienā dienvidu puses vējš sāks pastiprināties, dienas gaitā brāzmās sasniedzot 15-18 m/s. Ciklonam aizvirzoties tālāk uz ziemeļiem, vējš iegriezīsies no rietumu puses un Kurzemē no jauna pastiprināsies, jūras piekrastē brāzmās sasniedzot  pat 20 m/s, informē Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Piektdien gaiss būs vien +17…+22 grādus silts, un tikai austrumu rajonos būs par pāris grādiem siltāks.

Aizejošā ciklona ietekme būs jūtama arī sestdien – naktī rietumu puses vējš brāzmās vēl saglabāsies līdz 15-17 m/s, bet dienā brāzmas vairs nepārsniegs 14 m/s. Atsevišķas mākoņu un nokrišņu zonas šķērsos valsts teritoriju, nesot īslaicīgu lietu. Gaisa temperatūra naktī būs +12…+17 grādu robežās, bet dienā gaiss iesils līdz +19…+24 grādiem.

Svētdien un jaunās darba nedēļas pirmajā pusē rietumu puses vējš rimsies, līs retāk un arī īslaicīgāk, bet gaisa temperatūra būtiski nemainīsies.

Trešdien Latvijai no dienvidaustrumiem pietuvosies jauns ciklons, kura ietekmē darba nedēļas noslēgumā atkal pastiprināsies vējš un nokrišņu intensitāte.