BK Ventspils pirmajā spēlē zaudē izšķirošo grozu pussekundi pirms beigām…

1286
Autors: BK Ventspils
Autors: BK Ventspils

Sāpīgu zaudējumu FIBA Čempionu līgas grupu turnīra pirmajā spēlē trešdien piedzīvoja BK Ventspils basketbolisti, kas savā laukumā ar 76:77 zaudēja Vācijas klubam EWE Baskets no Oldenburgas. Turklāt izšķirošo grozu mājinieki zaudēja vien pussekundi pirms pamatlaika beigām…

Čempionu līgas pirmo spēli BK Ventspils bija spiesta aizvadīt vienpadsmit vīru sastāvā. Kristaps Janičenoks un Māris Gulbis jau ilgāku laiku atrodas ārstu aprūpē, bet pavisam nesen viņiem pievienojās arī Edgars Zeļonis. Tiesa, pēdējā atrašanās savainoto sarakstā nesolās būt ilgstoša un jau jaunnedēļ, kad tiks aizvadīts nākamais Čempionu līgas mačs, viņš varētu atgriezties ierindā.

Spēles rezultāts auga ļoti lēnām, turklāt ventspilnieki dzelžaini sargāja aizsardzību, ļaujot viesiem gūt pirmos punktus tikai pēc nospēlētām četrām ar pusi minūtēm. Taču arī paši nebija rezultatīvi un pēc pirmās ceturtdaļas vācieši bija vadībā ar 11:9. Pēc pauzes neliels pārsvars laukumā un arī statistikas rādītājos bija viesu pusē, un tas arī atainojās rezultātā. Pēc pirmā puslaika EWE Baskets bija vadībā ar 31:28.

Līdzīgi rezultāts auga arī otrajā puslaikā, tomēr tā otrajā daļā mājiniekiem izdevās panākt piecu punktu pārsvaru (46:41). Ilgi prieki gan nebija, jo pirms pēdējās ceturtdaļas viesi atkal cieši mina uz papēžiem (52:51). Dramatiski aizritēja izšķirošās ceturtdaļas galotne. Punkts punktā auga rezultāts. Atlikušās 40 sekundēs ātrs Dīna reids uz groza apakšu tiek apstādināts ar pārkāpumu un atkal ventspilnieki vadībā (74:73). Kaut kādā neticamā veidā viesiem izdodas iemānīt bumbu grozā un sākoties pēdējām 14 sekundēm jātspēlē viens punktus (74:75). Gražulis ietrieca bumbu grozā no augšas, taču vēl bija atlikušas astoņas sekundes. Viesiem izdodas labs pretuzbrukums un viņi guva uzvaras grozu tikai pussekundi pirms pamatlaika beigām.

Dīns ar gūtajiem 19 punktiem bija rezultatīvākais spēlētājs BK Ventspils rindās, 12 punktus iekrāja Šķēle.