Pirmdien, 26. aprīlī, pirmo pusfināla sērijas maču Latvijas Basketbola līgā (LBL) sāka arī BK Ventspils, kas savā laukumā uzņēma sīksto un neparocīgo pretinieku BK Ogre. Jau spēles sākumā mājinieki ātri nonāca zaudētājos, ko otrajā puslaikā pat ar labāku spēli sadeldēt līdz minimumam neizdevās – 83:93.

Šosezon ventspilniekiem nav īpaši veicies, kam ir vairāki faktori. Bez šaubām, būtisku ietekmi ir atstājis Covid-19 pandēmijas laiks. Neizdevās arī pārvarēt Latvijas – Igaunijas basketbola līgas ceturtdaļfinālu, kurā ar 69:79 zaudēja Igaunijas klubam Raplas AVIS Utilitas, tā noliekot līgas čempionu pilnvaras. Kopš tā laika ventiņi nebija spēlējuši divarpus nedēļas.

Skaidrs, ka viegli nenāksies arī cīņā par medaļām Latvijas čempionātā. Pusfinālā pretiniekos ogrēnieši, kuri Latvijas – Igaunijas līgā ieguva bronzas medaļas, pieveicot tieši Raplas AVIS Utilitas (75:73).

Spēli mājinieki sāka pagalam nevarīgi – metieni reti un neprecīzi, kamēr viesi ātri vien iekrāja vadību 9:0, ceturtdaļas vidū jau 3:15, vēlāk arī 8:25. Ogrēnieši turpināja dominēt līdz puslaika beigām, kuru noslēdza ar 24 punktu handikapu (53:29). Pēc pārtraukuma nekas īsti nemainījās un pirms pēdējā ceturkšņa viesiem bija 23 punktu pārsvars. Traumu dabūja viens no uzbrukuma vilcējiem Rinalds Sirsniņš, kā dēļ ogrēniešu uzbrukumus nedaudz apstājās. Ventspilniekiem izdevās ļoti labs izrāviens, taču bija zaudēts jau pārāk daudz un tuvāk par desmit punktiem pietuvoties neizdevās.

Šosezon abas komandas līdz pusfināla sērijai bija tikušās piecas reizes – trīs panākumi ventspilnieku rēķinā, bet divas reizes piedzīvots zaudējums. It kā pēc šī rādītāja Ventspils ir favorīti, taču jāatceras, ka faktiski visās spēlēs cīņa bija ļoti sīva. Pirmajā spēlē pērn oktobrī Ogrē ventspilnieki uzvarēja ar 83:76, pēc tam novembrī savā laukumā pieveikti pretinieki dramatiskā cīņā ar 82:81. Arī decembra vidū Ogrē izdevās ogrēniešus uzveikt, šoreiz ar 88:82. Toties janvāra otrajā pusē BK Ventspils savās mājās piedzīvoja smagu sagrāvi ar 28 punktu starpību – 65:83. Visbeidzot marta beigās BK Ventspils viesos atkal zaudēja, šoreiz ar 92:100.

Sērijas otrā spēle notiks 29. aprīlī, pēc tam – svētdien, 2. maijā. Ja būs nepieciešamas vēl spēles, tās notiks 4. un 6. maijā. Sērija ilgs līdz kādas komandas trīs uzvarām.

Ir zināms arī atlikušo spēļu kalendārs. Mači par bronzas medaļām paredzēti 9., 12., 15., 18. un 20. maijā, bet finālsērijas spēles – 8., 11., 14., 17., 19., 21. un 23. maijā.

27.04.2021 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay