BK Ventspils zaudē arī Izraēlā un izstājas no FIBA Eiropas kausa

1402
Autors: BK Ventspils
Autors: BK Ventspils

Ventspils basketbolisti svētdien piedzīvoja zaudējumu arī FIBA Eiropas kausa izcīņas astotdaļfināla atbildes spēlē, viesos ar 85:93 atzīstot Izraēlas kluba Rišonas Maccabi pārākumu. Līdz ar to ventspilniekiem Eiropas kausa izcīņas sezona ir beigusies.

Laukuma saimnieki Maccabi bija spēlei gatavojušies īpaši apņēmīgi un tas izpaudās jau līdz ar pirmajām minūtēm. Pamazām mājinieki krāja pārsvaru, kas vienubrīd sasniedza jau 14 punktus. Lielas problēmas ventspilniekiem bija aizsardzībā, jo īpaši cīņā zem groza. Pirmo ceturtdaļu mājinieki uzvarēja ar 23:12.

Lai gan cīņas turpinājumā spēle izlīdzinājās, tomēr ventspilniekiem ne visai izdevās samazināt rezultāta starpību. Apņēmīgā cīņa pirmos augļus nesa vien ceturtdaļas beigās, kad ar pāris precīziem tālmetieniem līdz puslaika beigām izdevās starpību samazināt līdz pieciem punktiem – 32:37.

Pēc atpūtas laukuma saimnieki atkal strauji palielināja pārsvaru, iekrājot 14 punktu handikapu, kamēr ventspilnieki ilgāku laiku nespēja gūt ne punkta. Tikai pēc tukšajām četrām minūtēm Janičenoks ar tālmetienu guva pirmos punktus. Tomēr pirms pēdējās ceturtdaļas rezultāts bija gaužām bēdīgs – 49:63.

Ventspilniekiem ir raksturīgi pēkšņi spēji saņemties pat bezcerīgās situācijās. Pēdējās ceturtdaļas sākumā Maccabi pārsvars sasniedza jau 20 punktus, taču ventspilnieki nospēlēja ļoti veiksmīgi un cītīgi deldēja starpību. Trīs minūtes pirms spēles beigām Ventspils basketbolisti bija vairs tikai septiņu punktu attālumā, bet pusminūti pirms finālsvilpes – tikai pieci punkti. Tomēr cīņas galotnē pietrūka mazliet veiksmes, turklāt, ja nebūtu iekrāts tik milzīgs deficīts…

Kristaps Janičenoks guva 21 punktu un bija rezultatīvākais spēlētājs ventspilnieku rindās. Savukārt savā debijas spēlē ar 20 punktu guvumu un desmit atlēkušajām bumbām izcēlās Deriks Nikss.

Abu komandu pirmajā tikšanās reizē BK Ventspils savā laukumā piekāpās ar 73:75. Ja ventspilnieki būtu uzvarējuši Izraēlā, tad sērijas izšķirošā spēle notiktu 2.martā Ventspilī.